SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Ocak 2020, Perşembe

Mart 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_179

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Otomotiv Sanayii Derneği, OICA nın 100. Yılında Ülkemizi Paris te Temsil Etti

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), küresel otomotiv sanayii dernekleri birliği International Organization of Motor Vehicle Manufacturers ın (OICA) 100 üncü yıl kutlamalarına katıldı. Paris te gerçekleşen kutlamalar kapsamında, OICA nın yeni başkanı Christian Peugeot oldu. Törende Fransa Cumhurbaşkanı E. Macron un yanı sıra Fransa ve Avrupa Birliği nden (AB) bakanlar hazır bulunurken, OSD öncülüğündeki Türk heyetinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Yatırım Ajansı Başkan Yardımcısı Furkan Karayaka ve Proje Direktörü İ. Ethem Tokgözlü ile birlikte OSD Genel Sekreteri Osman Sever tören kapsamında önemli temaslarda bulundular.

Küresel otomotiv sanayii dernekleri birliği  International Organization of Motor Vehicle Manufacturers (OICA), 100. yılını Paris te düzenlenen törenle kutladı. Ülkemiz otomotiv sanayiini uluslararası seviyede temsil eden ve OICA üyesi olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), kutlamalar kapsamında beraberindeki heyetle birlikte önemli temaslarda bulundu. Törende Fransa Cumhurbaşkanı E. Macron un yanı sıra Fransa ve Avrupa Birliği nden (AB) bakanlar katılım gösterirken, Türk heyetinde OSD Genel Sekreteri Osman Sever in eşliğinde OSD nin davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Yatırım Ajansı Başkan Yardımcısı Furkan Karayaka ve Proje Direktörü İ. Ethem Tokgözlü yer aldılar. 

Doğru terim  Temiz Araçlar  olmalı

Kutlamalar kapsamında OICA da önemli bir değişiklik de yaşandı. Mevcut OICA Başkanı Matthias Wissmann, OICA nın 100. yılında görevi Christian Peugeot a devretti. Törende bir konuşma yapan Wissmann, otomotiv endüstrisinin geçirdiği dönüşüme değinerek, politika kararlarının teknoloji bağımsız bir yaklaşım ile verilmesinin önemini vurgularken,  Elektrikli Araç  ifadesinin yerini artık  Temiz Araçlar  ifadesine bırakması gerektiğini ifade etti. Fransa Başkanı Macron da yaptığı konuşmada  Temiz Araçlar  kavramına sıklıkla değinirken, batarya üretimine çok önem verdiklerini ve Almanya ile kurdukları ortak girişim programı kapsamında 2 batarya fabrikası kurulması için çalışmalara başladıklarının altını çizdi. Macron ayrıca Fransa nın otomotiv sanayine verdiği önemi vurguladı ve değişen eko-sistemde Fransa otomotiv sanayinin sürdürülebilir rekabetçiliği için alınması gereken  tedbirlerin tespitine yönelik hazırlanan çalışma hakkında bilgi verdi.

OICA nın 100. yılı kapsamında izlenimlerini aktaran OSD Genel Sekreteri Osman Sever ise, Paris te yapılan konuşmalarda, değişen otomotiv eko-sistemiyle ilgili değerli mesajlar verildiğini belirtti. Yeni teknolojilerin ülkemize kazandırılması konusunda acil girişimlerde bulunulmasının önemine dikkat çeken Osman Sever, yeni yatırım çekmek kadar mevcut yatırımların korunması ve yatırım ortamının yeni koşullara uygun olarak başarılı bir şekilde dönüştürülmesinin ülkemizin gündemi olması gerektiğini de belirtti. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi