SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Ocak 2020,

Mart 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_179

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Sanayinin Gelecek Yol Haritası Win Eurasia 2019 da Açıklanacak

Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden, Alman Devi Deutsche Messe nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından, Endüstri 4.0 çatısı altında düzenlenen 360 derece imalat sanayiinin buluşma noktası, Avrasya Bölgesinin lider sanayii fuarı 14 – 17 Mart   WIN EURASIA  2019 da, TÜSİAD, TİM ve ENOSAD işbirliği ile sanayinin geleceğine ışık tutacak, panel, konferans ve forumlar düzenlenecek. Geleceğin sanayii ve teknolojisinin tartışılacağı, yol haritasının belirleneceği konferans ve forumlar, fuarla eş zamanlı olarak 14 -17 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi nde gerçekleştirilecek.

Avrasya bölgesinin lider imalat sanayi fuarı WIN EURASIA, dünya genelinden binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi bu yıl 14 – 17 Mart tarihleri arasında İstanbul da ağırlamaya hazırlanıyor. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine; otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara; hidrolik ve pnömatikten tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi nde ziyaretçilerle buluşacak. 

14–17 Mart  WIN EURASIA  2019 u Türkiye sanayicisinin ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırdıklarını ve fuarın Türkiye sanayisinin uluslararası alanda gücünü göstermesi açısından önemli bir organizasyon olduğunu vurgulayan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları ifade etti:
Türkiye ihracatçı KOBİ lerin hızlı ve çözüm odaklı üretim anlayışıyla, uluslararası ticarette yıldızı parlayan bir ülke. WIN EURASIA ile yerli ve milli firmalara, ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere CIS ülkelerinden Afrika ya kadar geniş bir katılımcı ile buluşacakları önemli bir platform sunuyoruz. Yurtiçinde yerli ürün kullanımını destekleyici etkinliklerin yanı sıra, Türk markalarını B2B görüşmeleriyle açılmak istedikleri hedef pazarlarla buluşturacağız. Sektörün önde gelen ulusal ve global kuruluş ve derneklerinin de büyük desteğiyle Türkiye sanayisine daha fazla katma değer ve işbirliği sağlayacak bir fuara imza atacağız . 

Geleceğin Parçası Ol  sloganıyla en yeni teknolojilerin görücüye çıkacağı fuar Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA, IAMD EURASIA, IES EURASIA ve CeMAT EURASIA katılımcı ve ziyaretçilerini Endüstri 4.0 konsepti altında tek çatı altında bir araya getirecek. 

Türkiye nin ilk  Karanlık Fabrikası  14 Mart ta WIN EUARASIA da! 

360 derece imalat sanayiini, Sanayii 4.0 konsepti altında buluşturacak olan 14 – 17 Mart 2019, WIN EURASIA Fuarı ile fuarı ziyaret edecek sektör profesyonelleri, otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme fırsatı sunacak. Alman Devi, dünyanın bir numaralı fuar organizasyon firması Deutsche Messe nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından organize edilen, daima ilklerin ve inovatif yeniliklerin yer aldığı yılın İmalat Sanayii  buluşması, WIN EURASIA ya yine ilk ler damgasını vuracak. Endüstri 4.0 Festival Alanı, Türkiye nin ilk Endüstri 4.0 konseptli Canlı Üretim Hattına (Smart 4.0 Manufacturing Line) ev sahipliği yapacak.   Canlı Üretim Hattı  için ayrılan alanda Türkiye nin ilk  karanlık fabrikası  inşa edilecek. Üretim kontrolü ve takibi, veri analizi, bulut teknolojisi, endüstriyel güvenlik, endüstriyel nesnelerin interneti, büyük veri, dijital otomasyon ve katmanlı üretim teknolojisi kullanılarak hazırlanan  Canlı Üretim Hattı nda katılımcı ve ziyaretçiler, sanayinin yeniden şekillenmesine yön veren teknolojileri yakından görebilecek.  

Bu yıl fuarda Endüstri 4.0 için özel bir deneyim alanı oluşturduklarını ve özel sunum alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine interaktif bir ortam sunacaklarını belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın şunları ifade etti:

 Endüstri 4.0 özel sunum alanlarımızla katılımcı ve ziyaretçilerimize interaktif bir ortam sunacak, sektörün vizyonunu genişletecek bir fuara imza atacağız. Türkiye sanayisini daha ileriye taşıma, teknolojiyi etkin kullanma, katma değeri yüksek ürünler yaratılmasına katkı sağlama amacıyla Endüstri 4.0 alanında uzman isimlerin katılacağı seminerlerle sektörün gelecek vizyonu WIN EURASIA da ziyaretçilerle birlikte ele alacağız. WIN EURASIA nun fuarla eş zamanlı olarak düzenlenen destekleyici programlarıyla bu yıl da sektöre önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. 

 Sanayide Dijital Dönüşüm ,  Ekonomi, Bilim, Gelecek ve Siz ,  Self Service Industry 4.0 ,  Bilişim Teknolojilerinin Endüstriye Entegrasyonu: Sanayi 4.0 ,   Üretimde Dijital Dönüşüm ,  Otonom Mobil Robotlar ve Lojistik 4.0 ,  Akıllı Üretim Teknolojileri-Dijital Fabrikalar ,  Fabrikalarda IIoT Altyapıları ve Yapay Zeka  ve  WIN Eurasia Dijital Dönüşüm Sohbetleri  fuarın en dikkat çeken ve merakla beklenen konferans başlıkları. WIN EURASIA bünyesinde dört gün boyunca birbirinden farklı konu ve konukların yer alacağı 7 farklı konferans ve panel düzenlenecek.

Sanayiye Değer Katan Projeler  WIN EURASIA  da Ödüllendirilecek!

Hannover Fairs Turkey nin, ENOSAD işbirliği ile bu yıl ilk kez WIN EURASIA bünyesinde gerçekleştirecek olduğu  WINOVATION  yarışması düzenlenecek. Yarışmada ürün, hizmet, tasarım, teknoloji, teknik altyapı, çözüm, iş modeli, organizasyon ve sosyal çevre gibi konu başlıkları altında teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projeler ödüllendirilecek. 14 Mart 2019 tarihinde WIN EURASIA Fuarı kapsamında düzenlenecek törende birinci gelen projeye ise bu desteklerin yanı sıra 1 – 5 Nisan tarihleri arasında  Deutsche Messe nin Almanya da düzenleyeceği dünyanın bir numaralı Hannover Messe Fuarı için gidiş-dönüş uçak bileti ve 3 günlük ücretsiz konaklama imkanı sağlanacak.

İş Dünyası Temsilcileri Desteğini Açıkladı  
Ticaret Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB desteği ile organize edilen WIN EURASIA fuarı, MAKFED, İSDER, ENOSAD, AKDER, ETMD, MAİB gibi sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının işbirliğinde düzenleniyor. Devlet destekli Alım Heyeti Programları çerçevesinde birçok ülkeden uluslararası delegasyonların ağırlanacağı fuarda, ikili iş görüşmeleri programı yeni iş bağlantılarının önünü açacak. 

İhracata değer katmayı ve yeni pazarlara açılmayı hedefleyen imalat sanayiinin önde gelen birlikleri de destek verdikleri WIN EURASIA basın toplantısında hazır bulundu. Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Halıcı, Makine İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkayan, Akışkan Gücü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Semih Kumbasar, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cemaloğlu ile İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan birer konuşma yaptılar. Birlik başkanları konuşmalarında imalat sanayisinin 2019 hedefleri hakkında bilgi verdi. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi