SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Ocak 2020,

Mart 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_179

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Simone Kaslowski TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi

TÜSİAD ın 20 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen 49. Genel Kurul toplantısında TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin seçimi gerçekleşti.

Genel Kurul toplantısında, TÜSİAD ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belli oldu. Genel Kurul da seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı na Simone KASLOWSKİ yi, Başkan Yardımcılıklarına ise Murat ÖZYEĞİN, Mehmet TARA ve Bahadır BALKIR ı seçti.

Toplantıda kurucu kuşağımızın saygıdeğer temsilcileri Osman BOYNER, Nihat GÖKYİĞİT, Demir KARAMANCI ve Selçuk YAŞAR a TÜSİAD a katkıları için bir teşekkür töreni yapıldı. 

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone KASLOWSKİ nin toplantıda yaptığı konuşmadan satır başları şu şekildedir: 
 İçinde bulunduğumuz dönemde ezberler bir bir bozuluyor. Bu değişimi yorumlayan her ülke ve her toplum risklerini, fırsatlarını ve potansiyelini yeniden konumlandırıyor, değerlendiriyor, geleceğe ilerliyor. Ülkemiz bu dalgalanmalara hiç de yabancı değil. Üzerinde yaşadığımız toprakların tarihi, kadim medeniyetlerin birbiriyle iç içe geçmiş mirasıyla örülü. Farklılıkları ortak değerler altında yaşatan bir kültürümüz var. Yeteneklerimiz değişime uyum sağlamaya ve değişimin getirdiği fırsatları değerlendirmeye uygun.
***
Ülkemiz için bilginin ve bilimin yolunu tutmak ulusal çıkarlarımızın temellerinden biridir. Tarih ve küresel gelişmeler bilim yolundan uzaklaşmanın toplumlar için ne kadar yıkıcı olabileceğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Dolayısıyla Türkiye nin yazacağı yeni hikaye aynı zamanda bu çağda var olma iradesinin de en kararlı beyanı olacaktır. Yeni yönetim kurulu olarak bu hikayenin en coşkulu savunucuları ve en hevesli anlatıcıları olmak arzusundayız. TÜSİAD ın üyelerinin gücünü ve bilgi birikimini bu hikayenin gerçekleşmesi için seferber edeceğiz. 
***
Çağın değerleri olan inovasyona, dijital dönüşüme, katma değere güç veren fikirler ve beyinler kendilerine yer bulacakları özgür alanlara yöneliyor. Sosyal kalkınma, teknolojik atılım ve demokratikleşme hedeflerini gerçekleştirmemiz sahip olduğumuz kıymetli beyinlerin istikbali başka coğrafyalarda aramalarının önüne geçecektir. 
***
Çağımızın en başarılı özgürlük, barış, kalkınma ve refah projesi olan AB kırılmalar yaşasa da küresel düzeyde en önemli denge merkezi olmaya devam ediyor. Türkiye nin AB üyeliği her iki tarafın da etki alanının genişlemesi anlamına gelen kazan-kazan formülüdür.  AB entegrasyon sürecinde; Gümrük Birliği anlaşmasının modernizasyonu, işbirliği ve karşılıklı objektif bakışın sağlanması ülkemiz ve AB yi küresel rekabet düzeninde hızla yükseltecektir. 
***
Yönetim Kurulu dönemimizde TÜSİAD ın yarım asrı devirmesine tanıklık edeceğiz. TÜSİAD bugün kapsamı, sorumlulukları ve kurumsal hafızası ile bir iş dünyası örgütünün çok ötesinde olan ve ülkemiz için yeni fikirlerin filizlendiği bir düşünce kuruluşu hüviyetindedir.  Bu dönemde de dört bin şirketi temsil eden üyelerimizin deneyimlerinden, fikirlerinden, eleştirilerinden en yüksek seviyede faydalanacağız.   Küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye  için çok soru soracağımız, çok yanıt arayacağımız ve çok paylaşımda bulunacağımız bir dönem yaşayacağız.
***
Ülkemiz ekonomik ve toplumsal olarak zor bir dönemden geçiyor. Geçmişte olduğu gibi bugün de başarı için formülümüz anlamak, analiz etmek ve görüşlerimizi paylaşmak olacak. Ekonomik göstergelerin bize söylediği gibi ülkemiz, hedeflerine koşmak için sahip olduğu büyüme modelini güçlendirmek zorunda. Küresel finansman bolluğunun sona erdiği bir dönemde her ülke kendi potansiyeline daha sıkı sarılıyor. Ülkemiz ne mutlu ki bu çağın esas sürükleyicileri olan insan ve yenilikçi fikir kaynakları açısından çok büyük olanaklara sahip. Yeter ki bu fikirleri üretmek ve işlemek için gereken hukuksal, toplumsal ve ekonomik reformlar hayata geçirelim. 

TÜSİAD ın 49. Genel Kurul unda göreve seçilen geniş Yönetim Kurulu şu şekildedir: 
TÜSİAD YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ VE SORUMLU OLDUKLARI YUVARLAK MASALAR 
(2019-2020) 

SİMONE KASLOWSKİ, Yönetim Kurulu Başkanı 
MURAT ÖZYEĞİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler
Enerji ve Çevre İklim Değişikliği Yuvarlak Masa Başkanı 
MEHMET TARA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sayman
Üyeler ile İlişkiler 
BAHADIR BALKIR, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı
SERRA AKÇAOĞLU, Üye
Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masa Başkanı
BATU AKSOY, Üye
Kalkınma Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı
FATİH KEMAL EBİÇLİOĞLU, Üye
Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Eş Başkanı
İREM ORAL KAYACIK, Üye
Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı
NÜKET KÜÇÜKEL, Üye
Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı
BARIŞ ORAN, Üye
Yatırım Ortamı Yuvarlak Masa Başkanı
SERKAN SEVİM, Üye
Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Eş Başkanı
CAN YÜCAOĞLU, Üye
Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masa Başkanı
Bahadır KALEAĞASI, Üye
Genel Sekreter

SİMONE KASLOWSKİ: 
İlk ve orta öğrenimini İstanbul da tamamlayan Simone Kaslowski ABD de Clark Worcester Üniversitesi nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul da satış bölümünde göreve başladı.

Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski 1993 yılında Organik Kimya nın satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. 1995 yılında Organik Kimya CEO su olan ve Yönetim Kurulu Üyeliği ni üstlenen Kaslowski firmanın büyümesine liderlik etti. Halihazırda 80 den fazla ülkede faaliyet gösteren Organik Kimya, İstanbul da Kemerburgaz ve Tuzla da, yurtdışında ise Hollanda nın Rotterdam ve İsviçre nin Lugano kentlerindeki üretim tesislerinde yılda 250 bin ton kapasiteyle üretim yapıyor ve distribütörlük faaliyetleri yürütüyor. 

Simone Kaslowski kimya sektörünün gelişimi için önemli sivil toplum projeleri geliştirilmesine öncülük yaptı ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği bünyesinde  Kimya İhtisas Bölgesi  Chemport projesinin hayata geçirilmesine yönelik girişimlere katkıda bulundu. TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı. 2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Kaslowski TÜSİAD Yönetim Kurulu ndaki sorumlulukları kapsamında başta AB ve ABD olmak üzere Türkiye nin küresel ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2017 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kaslowski, 20 Şubat 2019 tarihli Genel Kurul Toplantısı nda TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. Kaslowski evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi