SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Mart 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_179

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

TrexAKADEMİ Fabrikanı Keşfet Organizasyonu İle Geleceğin Kapılarını Araladı

TrexAKADEMİ, Fabrikanı Keşfet adını verdiği organizasyonunu 7 Şubat ta Bursa Hilton Convention Center da gerçekleştirdi. Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Sanayi 4.0, Akıllı Fabrikalar, Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti gibi konularını kapsayan MES Sistemlerini deneyimlemiş ve yüksek verimlilikler sağlamış olan sektör temsilcilerinin katıldığı organizasyon yoğun bir katılıma sahne oldu. Sektörün temsilcisi konumundaki konuşmacıların deneyimlerini paylaştığı organizasyonda katılımcılar fabrikalarındaki verimliliği en üst noktaya nasıl çıkarabileceklerini ilk ağızlardan öğrendiler. trexAKADEMİ çatısı altında görev alan MES mühendislerinin de katıldığı etkinlik trexDCAS Pazarlama Koordinatörü Furkan Işık ın açılış konuşması ile başladı.   

ENDÜSTRİ 4.0 I AMAÇ DEĞİL ARAÇ OLARAK EDİNMELİYİZ 

İlk olarak söz alan Mert Yazılım Genel Müdürü İlhan Özdemir, Endüstri 4.0 ve Bileşenleri konusunda bilgi verdi. Özdemir, konuşmasında Almanya nın 2020 yılına kadar Endüstri 4.0 yatırımları için şirketlere 40 milyar avro, AB nin ise üye ülkelere 140 milyar avro destek vereceğini söyleyerek, Türkiye nin Almanya dan halihazırda 23 birim daha düşük maliyetle üretim yaptığını açıkladı. Almanya da 150 şirketin 400 civarında Endüstri 4.0 odaklı proje yaparak destek aldığını, Japonya nın ve Fransa nın 80 civarında şirketle yine 170 şer proje gerçekleştirip destek aldıklarını vurguladığı konuşmasında,  Endüstri 4.0 araçlarını araç olarak edinmeliyiz, amaç değil. Yüksek verimlilik için kayıp buzdağlarını ortaya çıkarıp ona göre aksiyon almalıyız  dedi. 
 
ERP Sistemlerinde MES in yeri  başlıklı sunumunda EES ERP Genel Müdürü Kamil İrfan Erdoğan, duruş nedenlerini anında ilgili birime iletebildiklerini ve TREX sayesinde  yaptığını yaz, yazdığını yap  işlemini sağladıklarını söyledi. TOFAŞ Altyapı Müdürü İlhan Göksü,  Hatasızlaştırma Projelerinde MES in Önemi ve Akıllı İstasyon 4.0  konulu sunumunda WCM sınıfında üretim yaptıklarını, 1 tek hat üzerinde duruşlar için 500 nedeni takip ettiklerini söyleyerek, TREX ile akıllı istasyon projesi ile sağladıkları kazanımları ve yakın dönemde hayata geçirmeye hazırlandıkları projeleri açıkladı. Mert Yazılım Genel Müdürü İlhan Özdemir Endüstri 4.0 ve Bileşenleri konusunda bilgi verirken, Sac Şekillendirmede MES Uygulaması nı UKS Üçler Kelepçe Süreç Geliştirme Uzmanı Enes Karakaşlı katılımcılarla paylaştı.

ARIKAN Otomotiv Genel Müdürü Ahmet Arıkan  MES ile Ne Kazandık?  sorusuna cevap niteliğinde bir konuşma ile organizasyona katılırken, NSK Group MES Sistemleri Proje Lideri Yasin Yavuz, Talaşlı İmalatta MES Uygulaması konusunu ele aldı.  Kauçuk ve Vulkanizasyonda MES Sistemleri, Vibracoustic Mes Proje lideri Cem Burak Timur tarafından sunuldu. MES Sistemlerinde Devlet Teşvik Alternatifleri ve Süreçlerini ise REGATA Danışmanlık Genel Müdürü Merve Efe anlattı.

MES Sistemlerinde devlet teşviği de konuşulacak konular arasındaydı.

Mert Yazılım tarafından düzenlenen  Fabrikanı Keşfet  organizasyonu büyük başarı elde ederken, TrexAKADEMİ organizasyonları yurt çapında devam edecek.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi