SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   21 Eylül 2019, Cumartesi

Mayis 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_181

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Sıcak Daldırma Galvanizleme (SDG) Alanında Hizmet Veren Marmara Siegener Galvaniz A.Ş. Sektörde 15. Yılına Girdi

Marmara Siegener Galvaniz A.Ş. Marmara Bölgesinde sadece fason galvanizleme yapan ve bu bölgede 3 tesisi bulunan tek firma .Bunun getirdiği avantajla müşterilerine  zaman, lokasyon, kalite ve termin sürelerinde verimlilik sunan firma bu sene kurululunun 15. yılını kutluyor.

Marmara Galvaniz firması 2004 yılında İzmit te kuruldu. 2008 yılında Alman Siegener Verzinkerei Holding GmbH ile ortaklık yaptı. Bu ortaklık sonrası 2.tesis 2011 yılında Dilovası İMES OSB de faaliyetlerine başladı. Tesis 16 mt uzunluk, 1,8 mt genişlik ve 3,2 metre derinliğe sahip.Türkiye nin en uzun ocak ölçüsü bunlar. 

İzmit’te kurulu ilk tesis de faaliyetlerine devam ediyor. Bu tesisin ölçüleri ise 7,5 mt x 1,5 mt x 2,2 mt.

Velimeşe OSB’deki  2016 yılında faaliyete geçen tesis Sıcak Daldırma Galvaniz alanında Avrupa yakasının büyük açığını gideriyor. 

Avrupa yakası çelik imalatçılarına  daha hızlı ve kaliteli hizmet vermesi planlanan Tesisinin ocak ölçüleri; 8 mt x2 mt x3,5 mt. Özellikle işçi ve çevre sağlığı için dizayn edilmiş yüksek teknolojiye sahip tesis 7/24 hizmet veriyor. 

Firma, toplam 3 tesise sahip olmanın verdiği yüksek kapasite gücü ile metal imalatcılar için son derece önemli olan zaman ve termin konusunda büyük faydalar sunuyor.. Firma ISO 9001, 14001, 18001 belgelerine sahip. Ayrıca Türk Yapısal Çelik Derneğine (TUCSA) Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odasına (AHK) ve Türkiye Galvanizciler Derneğine (GALDER) üye.

3 tesis de yıllık toplam kapasitesi 150 bin ton . Marmara Siegener Galvaniz firmasının kendi metal imalatı yok. Sadece fason galvanizleme yapıyor. 

Galvanizleme hakkında;

Sıcak Daldırma Galvanizleme  tüm dünyada demir çelik ürünlerinin paslanmaya karşı korunması için yaklaşık 150 yıldır yaygın bir şekilde kullanılıyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde yapısal çeliklerde toplam kullanılan çeliğin %60-70’i galvanizleniyor. Bu oran  ülkemiz de maalesef  %7-8 civarında. Ama yavaş yavaş artıyor  ve artmalı da. Metalin ömrünü uzatma sihirbazı olarak bilinen SDG’nin ülke ekonomisine katkısı inanılmaz  boyutlarda. SDG  metalin bir başka metalle kaplanması esasına dayalı olduğu için özellikle plastik ve kimyasal içerikli kaplama yöntemleriyle karşılatırıldığında ‘çevre’ nin korunmasına  ve ‘sürdürülebilir gelişime’ inanılmaz olumlu katkısının olduğu görülebilir. 

İşin ekonomik boyutu çok daha çarpıcı; her yıl GSMH ‘nin yaklaşık %3 ünü,  demir ve çeliği korozyona karşı koruyamadığımız için kullanılamaz hale gelmesi-hurdaya çıkması- sebebiyle kaybediyoruz. Bu bir yılda boşa giden milyarlarca lira anlamına geliyor. Ve bunu en aza indirmek için bilinen en etkili ve ekonomik yöntem SDG.
Gelişmiş ülkeler bunun çok farkında. Bizde ise malesef çok yavaş ilerliyor.

Fakat son yıllarda ülkemizde SDG sektöründe sevindirici ciddi bir artış var. Bunun sebepleri arasında SDG nin bilinirliğinin artması birinci sırada yer alıyor.  Bu bilinirliğin artmasında derneğimiz GALDER ‘ in (Genel Galvanizciler Derneği)  ciddi katkısı var. Galder bu konuda gerek yurtdışı iletişimi gerek resmi kurumlarla geliştirdiği ilişkiler ve dernek yayın organlarıyla (dergi, internet vb.) büyük katkı sağlıyor. Mesela derneğin resmi kurumlar nezdinde giriştiği çabalarında etkisiyle ülkemizde 2016 yılında iskele ürünlerinin galvanizlenmesi şartı getirildi. Bu sektöre çok büyük ivme kazandırdı. 

Yine aynı şekilde Güneş Enerjisi sektörünün yaygınlaşması orada kullanılan konstrüksiyonların galvanizli olması şartı ciddi tonaj artışı sağladı.

Yine ülkemizdeki alt yapı ve üst yapıların devam etmesi, özellikle karayolları konstrüksiyonlarına olan talebin artması (Bariyer, trafik işaret konstrüksiyonları vs.) , kentsel dönüşüm projelerinin yavaş da olsa sürüyor olması tüm bunlar SDG ye olan ilgi ve talebi beklenen düzey olmasa da arttırıyor. 

Öte yandan son yaşanan ekonomik daralma ile metal imalatçılarının yurtdışına yönelmesi sektöre farklı bir önem ve sorumluluk yüjkledi. Bu talebi kaliteli hizmet ile karşılayan firmalar krizden en az etki ile çıkacaklardır. Bünyamin Halaç
Marmara Siegener Galvaniz A.Ş.
Satış Pazarlama Müdürü
Galder YK Üyesi / Tanıtım Komitesi Başkanı


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

https://www.busworldturkey.org
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi