SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   21 Eylül 2019, Cumartesi

Mayis 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_181

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Dirinler den Hem Milli Hem Yerli Rekor

İzmir de 1952 yılından bu yana takım tezgahı ve pres imalatı yapan Dirinler, raylı sistemde Drinns markasıyla çifte devrime imza attı.  30 gün süren işlemi 10 dakikaya indiren Yeraltı Torna Tezgahı ndan sonra bu kez bir tren vagonunu 24 saat gibi kısa sürede yapabilen 65 metrelik dev freze üretildi. 

Bir Günde Bir Tren Vagonu Yapıyor

Drinns,  dünyanın en büyük demiryolu fuarından biri olan Eurasia Rail Fuarı na çifte devrimiyle damga vurdu. Fuar İzmir de sektörün buluşma noktası olan Euroasia Rail deki standında Drinns, Yeraltı Torna Tezgahı ile 24 saatte bir vagon üretimi yapabilen  Alüminyum Ekstrüzyon Profiller İçin Freze Tezgahı nı tanıttı. 

Dirinler Sanayi Makinaları Yönetim Kurulu Üyesi ve Dirinler GMBH Genel Müdürü Nihan Dirin, Türkiye ve dünyada raylı sistemlerde metro ve tramvayların tekerleklerinin tornalanması işleminin en önemli bakım hizmeti olduğuna dikkat çekerek  Eski sistemlerde tek bir vagonun tekerleklerin sökülüp bakımının yapılması en az 1 ay sürüyordu. Drinns olarak ürettiğimiz Yeraltı Torna Tezgahı ile şimdi bir vagonun işlemi 10 dakikada bitiyor. Yarım saat içinde ise kontrolleri yapılarak raylı sistem içinde o vagon yine devreye alınabiliyor  dedi. 

Her Sektörde Kullanılabilir

Geçtiğimiz ekim ayında tamamlanan Yeraltı Torna Tezgahı nın sektörde büyük bir ses getirdiğini ifade eden Nihan Dirin,  Ancak Drinns olarak bir vagonun sadece tekerlekleri üzerine yoğunlaşmadık. Türkiye nin vagon üretiminde dışa bağımlılığının da ortadan kaldırılması için yeni bir çalışma içine girdik. Vagon üretiminde ülkemizin elini güçlendirmek için çıktığımız bu yolda yine milli ve yerli bir devrime imza attık. 65 metre uzunluğa sahip Alüminyum Ekstrüzyon Profiller İçin Freze Tezgahı ile artık bir vagon 24 saat içinde üretilebiliyor  diye konuştu. Türkiye nin bu tezgahları yurtdışından ithal ettiğini, ancak yerli üretimde bunun sona erdiğini de ifade eden Dirin,  Artık Türkiye bu tezgahlı ihraç eden duruma geldi  dedi. 

İhracatın Önünü Açtı

Türkiye nin en büyük makine üreticisi olarak  yerli ve milli  üretime çok önem verdiklerini belirten Dirin, yeni nesil tezgahın Türkiye de ilk kullanımının bir firma tarafından yapıldığını ve üretilen ilk vagonun da yine ihraç edildiğini söyledi. 

Yeni tezgahın en önemli avantajının ise sadece raylı sistemde değil, otomobilden havacılığına kadar sanayinin tüm kesimlerine hizmet verebilecek nitelikte olduğuna dikkat çeken Dirin,   Sanayinin gelişmesi için yerli üretim şart. Yerli üretim için de mühendislerini ve çalışanlarını el üstünde tutan, onlara değer veren sanayi kuruluşları şart. Dirinler in ilkleri yapmasının altına yatan güç işte budur  dedi. 

Hedef Akıllı Makinalar

Bünyelerindeki Ar-Ge Merkezi aracılığıyla hedeflerini çok daha ileriye taşıdıklarını söyleyen Dirin,  Endüstri 4.0 çözümlere geçtiğimiz yıl başladık. Herhangi bir arıza yapmasına izin vermeyen makinaların üretimi için çalışıyoruz. DrinnSmart 4.0 bunun ilk örneğiydi. Arızasını önceden söyleyen bir sistem. Bu sistemi geliştirip Türkiye nin katma değerli ürünler liginde en üst seviyiye taşımaya kararlıyız  dedi. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

https://www.busworldturkey.org
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi