SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Ağustos 2019, Pazar

Nisan 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_180

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Arçelik Singer Bangladesh İ 75 Milyon Dolara Satın Alıyor

Arçelik, Bangladeş beyaz eşya pazarının en büyük perakende ağına sahip oyuncusu Singer Bangladesh in çoğunluk hisselerini 75 milyon dolara almak üzere anlaştı.

150 ye yakın ülkede faaliyet gösteren Arçelik, Bangladeş  pazarına da giriyor.  Arçelik in iştiraki Ardutch B.V., ülkenin en büyük perakende ağına sahip beyaz eşya üreticisi Singer Bangladesh Limited in yaklaşık yüzde 57 lik hissesine sahip olan Hollanda merkezli Retail Holdings Bhold B.V. yi 75 milyon dolara satın almak üzere anlaşma imzaladı.  Retail Holdings Bhold B.V., 1990 yılında Amsterdam da kuruldu. Daha önce Retail Holdings/Singer Group parçası olan şirket, holding/yatırım şirketi konumunda bulunuyor.

2018 Cirosu 164 Milyon Dolar

Faaliyetlerine 1905 yılında başlayan merkezi Dakka da bulunan Singer Bangladeş, 385 mağazası ve 700 ün üzerinde toptan satıcısıyla ülkenin en büyük beyaz eşya perakende ağına sahip. Buzdolabından çamaşır makinesine, televizyondan klimaya geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Büyük ürün gruplarında pazarda ikinci sırada yer alan Singer Bangladesh, ülkenin en geniş perakende dağıtım ağına sahip. Singer Bangladeş, kendi markası ve diğer markalarda ev aletlerinin tüm kategorilerini satıyor. 1500 ün üzerinde çalışanı bulunan Singer Bangladesh in 2018 cirosu yaklaşık 164 milyon dolar. Şirketin FAVÖK ü yaklaşık 20 milyon dolar, net kârı ise yaklaşık 11 milyon dolar. Singer Bangladesh in hisselerinin yüzde 57 si Hollanda merkezli Retail Holding Bhold B.V. ye ait. Şirketin geri kalan yüzde 43 lük hissesi Dakka ve Chittagong Borsalarında işlem görüyor.

165 milyon nüfuslu Bangladeş, dünyanın nüfus yoğunluğu en fazla olan ülkeleri arasında yer alıyor. Dünya Bankası verilerine göre Bangladeş in yüzde 7 ile 2019 yılında Güney Asya da Hindistan dan sonra en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olması bekleniyor.

Arçelik in Bangladeş te yaptığı satın alma, İpek Yolu üzerindeki yatırımlarının önemli bir halkasını oluşturuyor. 2016 yılında Dawlance ı alarak Pakistan pazarına giren Arçelik, 2017 yılında Hindistan ın en büyük grubu Tata bünyesindeki Voltas ile ortaklık anlaşması imzaladı. Voltbek ortaklığının geçen yıl Hindistan da temelini attığı yeni buzdolabı fabrikasının bu yıl faaliyete geçmesi planlanıyor.

 İpek Yolu Üzerinde Büyüme Stratejimize Uygun Bir Adım Daha Attık 

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu,  Türkiye ile Asya-Pasifik arasındaki, tarihsel olarak güçlü bir ekonomik koridor konumunda bulunan İpek Yolu üzerinde, küresel büyüme stratejimize uygun çok önemli bir adım daha attık  dedi. Ebiçlioğlu sözlerine şöyle devam etti:  Ülkenin en tanınan markalarından olan Singer in kullanım hakkına sahip Singer Bangladesh Limited i satın alarak Bangladeş te güçlü bir varlık göstereceğiz.Bangladeş dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasında, orta ve uzun vadede de bu büyümenin daha da hızlanacağı tahmin ediliyor. Bangladeş pazarı, büyüyen orta sınıfı ve genç nüfusuyla çok büyük bir potansiyele sahip. Küresel ölçekteki teknoloji ve Ar-Ge kapasitemizi Singer Bangladesh in pazardaki güçlü konumu ve marka algısı ile birleştirerek yerel pazarın ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştireceğiz. 

 Büyümenin İtici Gücü Olacak 

Arçelik CEO su Hakan Bulgurlu da  Asya-Pasifik bölgesi, sektörümüzde gelecek 10 yılda gerçekleşecek büyümenin itici gücü olacak. Singer Bangladesh büyük ekonomik potansiyel taşıyan Bangladeş pazarına girmek için önemli bir fırsat sunuyor. Köklü marka mirasına, geniş perakende ağına ve yetenekli bir yönetim ekibine sahip bir şirketi satın alıyoruz. Bu başarıların üzerine koyarak; üretim, satın alma, perakende ve ürün teknolojilerinde güçlü sinerjiler yaratacağımıza inanıyorum. Orta vadede, beyaz eşya sektörünün ana ürün gruplarında pazar lideri olmayı hedefliyoruz  dedi.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi