SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Ağustos 2019, Cumartesi

Nisan 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_180

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Faydasıçok Vakfı Lise Öğrencileriyle Buluşmaya Devam Ediyor

Faydasıçok Vakfı  Sedefteki İnciler  projesi kapsamında liseleri ziyaret ederek kız öğrenci-leri mühendislerle buluşturuyor. Türkiye çapında iki yılda 1500 den fazla lise öğrencisine ulaşan vakıf, 2019 yılında da öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

19 Şubat günü İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sakarya Güneşler Anadolu Lise-si ziyaret edildi. Her iki okulda da Faydasıçok Vakfı yönetim kurulu başkanı Selcen Faydasıçok ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Faydasıçok un Sedefteki İnciler projesini anlattığı sunumlarla başladı. Program Faydasıçok Holding çatısı altında çalış-makta olan makine mühendisi Esra Yelkenci, bilgisayar mühendisi Özlem Sarıkaya ve me-talürji ve malzeme mühendis olan Ekrem Özdemir in mühendisliği seçme hikayesiyle de-vam etti. Programın devamında Sedefteki İnciler bursiyerlerinden Sedef Er üniversite de-neyimi ve endüstri mühendisliğini nasıl seçtiğinden bahsetti. Son olarak, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı nda Proje Yöneticisi olarak görev yapan kimya mühendisliği mezunu Sibel Soyak Eşder sunumunda mühendisliğinin ona neler kattığından ve iş hayatında edindiği deneyimlerden söz etti. 

Faydasıçok Vakfı sunumlarına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü  nde de devam etti. İzmir MEV Koleji ve Özel Bornova Mektebim Anadolu Lisesi nde Faydasıçok Vakfı yönetim kurulu başkanı Selcen Faydasıçok ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Faydasıçok un projeyi anlattıkları sunumlarla başlayan programda metalürji ve malzeme mühendisi Banu Taneren, iş hayatındaki deneyimlerini, Sedefteki İnciler bursiyerlerinden Dokuz Eylül Üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisi Ceyda Koç bilgisayar mühendisi olmaya nasıl karar verdiğini, Faydasıçok Holding Pazarlama ve Marka müdürü Murat Yıldız mühendisli-ğin yakın gelecekteki dönüşümü ve bizleri nelerin beklediğini anlattı. Son olarak Profesyo-nel Koç olan Hanife Fişek meslek seçiminde karşılaşılan önyargılardan bahsetti. 

Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler Projesi ile üniversitede belirli mühendislik bölümlerinde okuyan genç kadınlara; burs, mentorlük, staj ve iş desteği sağlamakta, akademi programı ile bursiyer öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olmaktadır. 
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi