SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Ağustos 2019, Pazar

Nisan 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_180

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

IASDB İle Geleceğin Alt Yapısını Oluşturduk

Farklı ülkelerde, farklı sektörler için ERP çözümleri sunan IAS, hem Türkiye hem de globalde yakaladığı başarının anahtarı olarak firmaların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen esnek ERP yazılımı caniasERP yi ve genç, yenilikçi yönetici kadrosunu gösteriyor. caniasERP nin kendi yazılım dili TROIA Platformu nun yanı sıra artık kendi veritabanına da sahip olduğunu söyleyen IAS Genel Müdürü Bahtiyar Tan,  IASDB, geliştirmeyi planladığımız birçok yeni özellik ve sistem için altyapı niteliğinde. TROIA Platformu ve caniasERP ile tam uyumlu olarak geliştirilen IASDB nin, ilerleyen dönemlerde GPU üzerinde çok daha yüksek başarımla çalışması, in-memory desteği ve yapay zeka operasyonları için gerekli altyapıyı sunması planlanıyor. Ayrıca IASDB, sunduğu maliyet avantajı ile de alternatif çözümlere kıyasla müşterilerimiz için doğru bir yatırım olacak  diye anlatıyor. 

SUBCONTURKEY: IAS nin hızlı büyümesi ve global başarısında firmanın hangi niteliklerinin ön plana çıktığını düşünüyorsunuz?

Bahtiyar Tan: Şirketimizin hızla büyümesi ve küresel başarısının arkasında; çevik yönetim anlayışından, tecrübeli fakat bir o kadar da genç ve dinamik çalışanlarımıza uluslararası operasyon kabiliyetimizden ürünümüzün niteliklerine kadar birçok faktörden söz edebiliriz. Bunlardan benim için önemli olan birkaçına değinmek gerekirse; ilk olarak hızlı ve etkin karar alma imkânı sağlayan çevik yönetim anlayışımızdan bahsetmek isterim. Bu yaklaşımın ürün ve süreçlerimize değer katacak fırsatları değerlendirmek açısından hayati öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra ürünümüzün sunduğu kapsayıcı ve esnek yapının da bize ciddi bir avantaj sağladığını düşünüyorum. Farklı ülkelerde ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına ciddi bir efor gerekmeksizin cevap veren çözümümüz, canisERP, hızlı büyümemizin ve küresel anlamdaki başarımızın anahtar faktörlerinden biri.

SUBCONTURKEY:  IAS müşterilerini 2019 yılında ne gibi yenilikler bekliyor?

Bahtiyar Tan: Geçtiğimiz yıl, 2019 yılında sunacağımız yeni sürümümüz ve bu sürümdeki yenilikler için oldukça yoğun bir tempoda çalıştık. Doğrusu, yeni sürümümüz ile gelen özelliklerin hepsini burada sıralamak pek mümkün değil, fakat bunların öne çıkan birkaç tanesinden bahsetmek isterim; firmamız bünyesinde ürettiğimiz, caniasERP ile tam uyumlu veritabanı çözümümüz olan IASDB yi ilk kez müşterilerimize ve müşteri adaylarımıza sunuyoruz. Yine yeni sürümümüz birlikte kullanıcı deneyimi, güvenlik, performans, mobil kullanım gibi özellikleri ile ön plana çıkan yeni web tabanlı istemcimiz, ilk kez müşterilerimizin kullanımına sunuluyor. Bu istemci ile birlikte gerek mobil gerekse masaüstü cihazlardaki herhangi bir web tarayıcısı ile caniasERP nin tüm fonksiyonlarına erişmek mümkün olacak. caniasERP ile üretim ortamında çeşitli protokollerle çalışan makine ve cihazların kolayca entegre edilmesine imkân veren IOT altyapımız da bu sürüm ile gelen yenilikler arasında. Endüstri 4.0 çalışmaları kapsamında sunduğumuz bu çözüm, benzer nitelikteki çalışmalarımızın önemli aşamalarından birini oluşturuyor.

IASDB Türkiye İçin Önemli Bir Adım

SUBCONTURKEYIASDB projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bahtiyar Tan: Değişen ihtiyaçları ve artan performans beklentilerini klasikleşmiş veritabanı sistemleri ile çözmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. İhtiyacın niteliğine göre çeşitli çözümler mümkün olmakla birlikte, kendi yazılım geliştirme platformuna sahip olan bir firma olarak biraz daha çerçevenin dışında düşünerek, caniasERP ile tam uyumlu, ihtiyaç duyulan performans gereksinimlerine cevap verebilen bir veritabanı sistemini kendi imkânlarımızla üretebileceğimizi düşündük. IASDB, bu çalışmaların sonucu olarak 2019 yılında yeni sürümümüz ile birlikte müşterilerimize sunduğumuz veritabanı sistemimiz. Yazılım geliştirme platformumuza değer katacağını düşündüğümüz IASDB nin aynı zamanda ülkemizin bu konudaki bilgi birikimine de ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.

SUBCONTURKEYIASDB ile caniasERP de ne gibi değişim olacak? Yeni veritabanı müşterilerinize ne gibi bir avantaj sağlayacak?

Bahtiyar Tan: Veritabanı sistemlerinin ERP yazılımlarının performans ve verimliliğinde ciddi etkisi vardır. IASDB, öncelikle TROIA Platformu ve caniasERP ile tam uyumlu ve yüksek başarımlı bir veritabanı sistemi olarak düşünüldü ve bu ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirildi. IASDB nin ilerleyen dönemlerde GPU üzerinde çok daha yüksek başarımla çalışması, in-memory desteği ve yapay zeka operasyonları için gerekli altyapıyı sunması planlanıyor. Diğer bir ifadeyle IASDB, geliştirmeyi planladığımız birçok yeni özellik ve sistem için altyapı niteliğinde bir proje. Dolayısıyla IASDB yi mevcut durumda sunduğu avantajların yanında, gelişime açık altyapısı ve sunduğu potansiyel ile birlikte değerlendirmek gerekir. Ayrıca sunduğu maliyet avantajı ile de alternatif çözümlere kıyasla müşterilerimiz için doğru bir yatırım olacağını düşünüyorum. Bu nedenle müşteri ve müşteri adaylarımıza yaptığımız çalışmaları detayları ile incelemelerini, heyecanla üzerinde çalıştığımız yeni çalışmalarımızdan haberdar olabilmek için tüm mecralardan bizleri takip etmelerini öneriyorum.
SPOT:  Yazılım dili TROIA Platformu nun ardından şimdi kendi veritabanını da geliştiren IAS, Endüstri 4.0 a ilişkin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. IAS Genel Müdürü Bahtiyar Tan,  IASDB geliştirmeyi planladığımız birçok yeni özellik ve sistem için altyapı niteliğinde  diyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi