SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ağustos 2019, Pazar

Nisan 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_180

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Sarıgözoğlu Aksaray Tesislerindeki Yeni Yatırımın Açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Yaptı

Sarıgözoğlu A.Ş. nin Aksaray Pres Metal Fabrikasında yaptığı yeni yatırımın açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varak yaptı. 1957 yılında kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen ve büyüyen Sarıgözoğlu A.Ş. bugün 3 farklı şehirde, 4 fabrikası ve 1015 çalışanı ile otomotiv sektörünün dünya devlerine hizmet veriyor ve bu yatırımı ile halihazırda hizmet verdiği Mercedes Benz Türk firması ile birlikte Fuso Mitsubishi ye MAN ve EVOBUS a daha etkin ve artan kapasite ile hizmet vermeye devam edecek.

Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray Milletvekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı nın da katıldığı açılış töreninde konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; Türkiye nin nadide kuruluşlarından biri olan Sarıgözoğlu ndayız. Bugün açılışını yapacağımız pres hattı, aslında Türkiye de yakalamak istediğimiz üretimli dijital dönüşümün Endüstri 4.0 en güzel örneklerinden biridir ve bu pres hattının tamamı yüzde 100 yerli olarak üretilmiştir. Böylece Türkiye de dijital dönüşümün Endüstri 4.0 ı yakalamış; tam otomasyonlu, süreçlerin, bilgisinin, datasının takip edildiği bir sistem burada kurulmuş oldu. Parçalar otomasyona giriyor, hiç el değmeden kapı olarak çıkıyor. Bu otomasyonda bunu başaran başka bir firmamız yoktur.  Dünyada rekabet etmek istiyorsanız bunu ancak verimli çalışma ile başarabilirsiniz.  Sanayicinin, üreticinin her zaman yanında olmak, her durumu onlarla paylaşmak yaşamak, dertlerini dinlemek asli ve vatani bir görev.  Sanayicilerimize örnek olabilecek ve onların gezip görebilecekleri, dijital dünüşümü yakalamış, Türkiye nin en verimli pres hattınız açıyoruz. Sarıgözoğlu Ailesine, şehrimize, ülkemize hayırlı ve bereketli kazançlar getirsin   diyerek sanayicilerin,  ülkeye katma değer ürettiğini ve istihdam sağladığını vurguladı.

Sarıgözoğlu A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Sarıgözoğlu ise yaşadığı gurur ve onuru şu şekilde ifade etti:  Bu robotlu kapı punta kaynak pres hattında yaklaşık 350 punta kaynak yapılıyor. Bu işlemleri yapan otomatik sistem kurduk. Yaklaşık 350 punta kaynağını ve robottan robota geçişleri yapabilen bir alt yapıyla el değmeden Mercedes kamyonların kapı ve kabin parçalarını yapıyoruz. Pres otomasyonu açısından da yerli üretimi kullanan bir firmayız.  dedi.

Mustafa Varank ve Sarıgözoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu ve Başkan Yardımcısı Levent Sarıgözoğlu ile birlikte hem üretimi gezdi hem de sohbet etti. Bakan Varank üretim alanındaki gezisi esnasında parçanın el değmeden nasıl yapıldığı bizzat yerinde gördü ve bir Mercedes parçasına imzasını attı. Ayrıca otomotiv sektörünün önemli sanayicilerinden olan Sarıgözoğlu ailesinin hem de çalışanları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sarıgözoğlu Hidrolik A.Ş. yaptığı bu yeni yatırım sayesinde milli istihdam seferberliği sürecinde yarattığı istihdam ile 2019 Yılı İstihdam Teşvikleri ve Destekleri Programı kapsamında ülke ve şehir ekonomisine vermiş olduğu katkıdan dolayı ayrıca ödüle layık görülmüş ve almıştır.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi