SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ağustos 2019, Pazar

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

HALICI Elektronik PILZ in Global Sistem Partneri Oldu

Makine emniyetinin mucidi Pilz in globalde başlattığı  Sistem Partnerliği  uygulamasının Türkiye deki ilk üyesi Halıcı Elektronik oldu. Pilz in 2018 yılı başında başlattığı  Global Sistem Partnerliği  uygulaması kapsamında, faaliyette olduğu 32 ülkedeki partner adayları ile görüşmeler ve değerlendirmeler başlatıldı. Firma ve kaynak büyüklüğü, sektörel tecrübe ve referans, mühendislik kabiliyetleri ve organizasyonel uygunluk gibi birçok farklı kriteri yerine getiren Halıcı Elektronik Pilz in başta Türkiye olmak üzere, Ortadoğu bölgesinde  Sistem Partnerliği  ünvanına layık görüldü. 

İmza töreni Halıcı Elektronik üst yönetimi ve Pilz in satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Erles ve Bölge Satış Yöneticisi Oliver Recklebe nin katılımları ile Pilz in İstanbul daki merkez ofisinde yapıldı. Halıcı Elektronik Genel Müdürü Hüseyin Halıcı ile Pilz Genel Müdürü Yavuz Çopur un imza koydukları sözleşme ile Halıcı Elektronik Pilz in global sistem partnerleri arasındaki yerini aldı.

İmza töreni sonrası konuşan Hüseyin Halıcı bu anlaşma ile Halıcı Elektronik in gerek makine emniyeti uygulamaları ve revizyonları, gerekse de Sanayi 4.0 yazılım ve çözümleri konusunda şirketlerinin sektörde önemli bir portföy değeri ve tecrübe kazanacağını bildirdi. 

Pilz Genel Müdürü Yavuz Çopur ise Halıcı Elektronik gibi güçlü ve tecrübeli bir partneri kazanmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek yapılan bu işbirliğinin sadece Türkiye de değil, Pilz Türkiye ye bağlanan coğrafyada da kendilerine önemli bir güç katacağını vurguladı. 

Pilz Hakkında: Emniyet Otomasyonunun mucidi Pilz 1948 yılında Hermann Pilz tarafından Almanya da kuruldu. 1968 yılında Dünya nın ilk çift el emniyet rölesini pazara sunduğu günden bugüne Pilz icat ettiği Emniyet Otomasyonu konusunda ileri teknoloji üreten, ürün ve hizmetler geliştiren sektöründe lider bir şirket haline geldi.

Bugün Pilz, aralarında Türkiye nin de bulunduğu iki bini aşkın çalışanı ve 32 ülkede kendi şirketleriyle, 5 kıtaya yayılmış temsilcilik ve distribütörleriyle dünya pazarına emniyet ve otomasyon konularında ürün ve hizmetler sunan küresel bir oyuncu haline gelmiştir. 

Pilz in insan kaynaklarının %20 sini Ar-Ge ye ayırması onu otomasyon sistemi üreticiliğinden çok teknoloji şirketi haline getirmiştir. 2009 yılında pazara sunduğu PSS 4000 otomasyon sistemi Emniyet ve Standart kontrolü tek bir platformda toplamakla kalmamış, aynı zamanda otomasyon mühendisliği ve programcılığında %40 a varan maliyet tasarrufu sağlayarak sektörde bir çığır açmıştır.

Dünya çapında aynı içerik ve kalitede sunduğu hizmetlerin haricinde Pilz, Türkiye ofisi bünyesinde Endüstri 4.0 kapsamında yapay zeka argümanlarını kullanarak endüstriyel yazılımlar geliştirmektedir. Türk sanayi için yenilikçi bir yaklaşım sergileyen firmaların üretken bir yapı kurmaları ve ülke kaynaklarının verimli kullanımı adına onlara destek sağlamayı amaçlamıştır.

Endüstriyel otomasyon camiasındaki donanım tecrübesini, yazılımsal yaklaşımlarla destekleyerek  Yarı Otonom  çalışan çözümler üretebilen Pilz Türkiye, bu alanda Bilişim Teknolojileri (BT) uzmanları ile beraber çalışmakta ve hedef kitlenin sorunlarına ve onların ihtiyacı olan çözümlere odaklanmaktadır. 

Halıcı Elektronik Hakkında: Halıcı Elektronik 1994 yılında kurulmuş olup,  Türk endüstri sektörüne otomasyon, elektrik ve telekomünikasyon alanlarında hizmet sunmaktadır.

Kurulduğu günden bu zamana kadar deneyimli mühendislik kadrosuyla Türkiye de ve yurtdışında çok sayıda Elektrik ve Otomasyon projesini başarıyla tamamlamış olup, partneri olduğu global firmalarla Türkiye  de lider ürün tedarikçisi olan bir firma konumuna ulaşmıştır.

Halıcı Elektronik İstanbul merkez, Bursa, İzmir, Ankara şubelerinde 80 kişilik ekibiyle faaliyet göstermektedir. Gelişen teknolojileri takip ederek ve sürekli kendini geliştirerek, müşterilerine güvenilir çözümler sunan sektörde akla ilk gelen firma haline gelmiştir.

Endüstri 4.0 çözümleri için bilişim firmaları ile Ar-Ge çalışmaları yapan Halıcı ülkemizdeki üreticilere ileri teknoloji anlamında da katkıda bulunmayı hedeflemiştir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi