SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ağustos 2019, Pazar

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

IFS in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi

Nesnelerin İnterneti nin (IoT) varlık performansı yönetimi amaçlı kullanımında yüzde 30, müşteri ekipmanlarının takibi için kullanımında da yüzde 10 artış gerçekleşti.
Global kurumsal uygulamalar şirketi IFS, Kuzey Amerika merkezli şirketlerde görev yapan 200 yöneticinin katıldığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Araştırma, endüstriyel işletmelerde Nesnelerin İnterneti (IoT) kullanımının bir önceki yıla göre önemli düzeyde arttığını gösteriyor.

Üretimden inşaat alt yüklenicilerine ve petrol-gaz şirketlerine kadar pek çok farklı işletmenin yöneticileri, bağlantılı cihazlar üzerinden giderek daha fazla veri topluyor, bu verileri yepyeni yöntemlerle diğer sistemlere entegre ediyor ve IoT verilerini işlerinde daha merkezi bir konuma yerleştiriyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre:
Birbirinden bağımsız makine bileşenleri ya da makineler yerine, iş birimlerinin ya da üretim hatlarının tamamından IoT verileri toplayan şirketlerin sayısı yüzde 17 arttı. Bu sayede IoT nin daha gelişmiş yapılarda kullanılabilmesi, varlık performans yönetimini desteklemeye yönelik IoT kullanımında görülen yüzde 30 luk artışı da açıklıyor.
Müşterilerinin ekipmanlarını IoT üzerinden takip eden katılımcıların sayısındaki yüzde 10 artış, saha hizmetleri yönetiminde de bir dönüşümün yaşanmaya başladığını gösteriyor.
Bu gelişmelere karşın, IoT veri akışlarını kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımları ile entegre eden katılımcıların oranı yüzde 16 dolaylarında kalmaya devam ediyor. Bu konuda adım atılmaması, IoT nin yeni iş modelleri ya da gelir fırsatları sunma potansiyeli karşısında bir engel olarak yorumlanabilir.
IFS Ürün Direktörü (CPO) Christian Pedersen konuyla ilgili olarak şunları ifade ediyor:  Kurumsal IoT entegrasyonu sayesinde, bağlantılı cihazlardan gelen verileri alıp bunlarla ERP üzerinde iş süreçleri oluşturmak mümkün oluyor. ERP yazılımı bu verileri şirket çalışanlarına sunabiliyor ya da gelen verilere göre anında harekete geçebiliyor. Yapay Zeka (AI) uygulamalarının sürekli öğrendiği ve bu bilgilerle yeni işletme algoritmaları oluşturduğu bir ortamda, ERP ye devamlı IoT veri akışının yaratacağı potansiyeli bir düşünün. Yapay Zeka işte o zaman gerçekten bir çığır açacak, ERP sistemleri büyük ölçekli bir dönüşüm geçirecek ve bizim bu sistemlere ilişkin görüşlerimiz de değişecek. 

IFS Global Endüstri Çözümleri Başkanı Antony Bourne da şunları ekliyor:  IoT, sistemi ciddi ölçüde değiştirme gücüne sahip. Fakat endüstriyel işletmeler dijital dönüşümü benimsemezse, daha çevik rakipleri nedeniyle kayba uğrayacak. IoT, işletmelerin dönüşmesine yardımcı oluyor; böylece yeni gelir kaynakları keşfetmelerini ve iş süreçlerini kökten değiştirmelerini sağlıyor. Bu noktada en temel sıkıntılardan biri, dönüşüm teknolojilerini uygulayabilecek becerilere sahip insan kaynağının olmayışı. Kurumsal yazılım ve teknoloji platformlarındaki deneyimli iş ortakları, bu sıkıntıların aşılmasına yardımcı olabilir ve gelişim için başarısı kanıtlanmış bir yol çizebilir. 

IFS Hakkında 
IFS™ , büyüyen işletmelerin verimlilik sorunlarını çözmeye yardımcı ERP sistemleri geliştiren global yazılım firmasıdır. Sunduğumuz ürün ve hizmetler işletmelerin kaynaklarını daha verimli kullanarak daha iyi bir işletme performansı, büyüme ve rekabet avantajı yakalamasını sağlar.

IFS, 1983 yılında İsveç te kurulmuştur ve dünya genelinde 60 ülkede 80 ofiste faaliyet göstermektedir. IFS in yeni nesil ürünü  IFS Applications  benzersiz kolay kullanım özellikleri, işletmenin uçtan uca tüm ihtiyaçları kapsayabilen fonksiyonalitesi ve esnek mimari altyapısı ile her ölçekteki işletmelerin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. IFS Applications katmanlı mimarisi ve bileşen tabanlı yapısı işletmelere adım-adım kurulup devreye alınma imkânı vermektedir.
IFS Türkiye Ofisi 2004 yılında kurulmuştur ve bu tarihten itibaren hızlı bir büyüme göstererek aralarında Durmazlar Makina, KVK Teknoloji, Petlas ve AKO Grup, Koska Helva, Samet Kalıp, Makel Elektrik, Bursa Beton & Çimento, Çemtaş, Gülermak, Makyol İnşaat, Teknorot Otomotiv, FNSS Savunma, SKT Otomotiv, Sinpaş İnşaat, Seranit, Müzekart, Dearsan Tersanesi gibi farklı sektörlerde 500 den fazla işletme ve 20 binin üzerinde kullanıcıya ulaşmıştır. 

Günümüzde aralarında BMW, Volvo, Saab, Emirates, Lockheed Martin, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi firmaların bulunduğu 3000 den fazla şirket 1 milyondan fazla kullanıcı işlerini IFS Applications ile yönetmektedir. IFS Applications Türkçe dahil 23 dilde kullanılabilmekte ve çoklu şirket, çoklu döviz ve uluslararası muhasebe sistemlerine yapısına tam destek sağlamaktadır.  

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi