SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ağustos 2019, Pazar

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Sistem Cıvata, Gebze de 2. Satış Mağazasını Açtı

1992 yılında Anadolu ya bağlantı elemanları pazarlaması yapmak üzere kurulan Sistem Cıvata, bugün Hatve Vida dan aldığı üretim gücüyle büyümesini sürdürüyor. Sistem Cıvata Genel Müdürü Aydın Çakal, üretim yaptıkları Hatve Vida ve bu ürünlerin pazarlamasını yaptıkları Sistem Cıvata hakkında bilgiler verdi. 2016 yılında kurdukları AYGE Bağlantı ile de perçin tabancası, somunlu perçin ve perçin ithal ettiklerini belirten Aydın Çakal, Gebze de 2. toptan-perakende satış mağazasını da faaliyete geçirdiklerini belirtti.

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Aydın Çakal: Kastamonuluyum. Bu sektörle tanışmam aileden gelmiyor. Babam öğretmendi. Bu işe hasbelkader başladık. Üniversite ye hazırlandığım dönemde Beyazıt ta 6 ay daktilo kursuna gittim ve 10 parmak daktilo öğrendim. O yıllarda faturalar daktilo ile yazılırdı. Bir arkadaşımın vasıtasıyla Başak Cıvata nın sahibi Bay Samuel ile tanıştım ve sektörü de orada öğrendim. Sonrasında da başka bir cıvata firmasında 4 yıl çalıştım. Birkaç ay çalışmak için işe başlamıştım ama bu süre 4 yılı buldu. Sektörü tanımış ve sevmiştim. Cıvata kokusu da hoşuma gitti ve böylelikle sektörde 30 yılı aşkın süredir çalışmaya devam ediyorum.

SUBCONTURKEYSistem Cıvata, Hatve Vida ve 2016 yılında kurduğunuz AYGE Bağlantı hakkında bilgi verir misiniz?

Aydın Çakal: Sistem Cıvata, 2 ortaklı olarak 1992 yılında kuruldu. Başlangıçta şirketimiz Anadolu ya cıvata, vida ve diğer bağlantı elemanlarının pazarlamasını yapıyordu. 1997 yılında Anadolu ya pazarlamayı bıraktık. Sistem Cıvata satış odaklı bir firmadır ve pazarlama yapmaktadır.

Hatve Vida ise üretim yapan firmamızdır. Hatve Vida da metrik vida, kılavuz vidası ve kanal vidası olarak özel ürünler üretiyoruz. Hatve Vida, Sistem Cıvata için üretim yapmaktadır. Ağır sanayiden küçük bir atölyeye kadar bağlantı elemanlarının kullanıldığı her yere ürün veriyoruz.

2016 yılında AYGE Bağlantı adıyla üçüncü firmamızı kurarak yatırım yaptık. AYGE Bağlantı da perçin ve somunlu perçin ithal ediyoruz. Bu firmayı kurmamızdaki amacımız eksik olan çeşidi tamamlamak ve İstanbul dışında İç Anadolu, Akdeniz ve Ege bölgelerinde söz sahibi olabilmek. Önümüzdeki dönem hedeflerimiz aramızda ithal getirdiğimiz bu ürünleri üretme amacımız da var. Zaman içerisinde bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Piyasa rekabetine uyuyoruz ve müşterilerimiz istediği ürünü bizde bulabildiği için tercih ediliyoruz.

Ben kriz dönemlerinde yatırım yapmayı doğru buluyorum. Kriz sonrası büyük avantaj elde ediyorsunuz. 2017 yılında bağlantı elemanları sektöründe büyük gelişmeler yaşandı. %30-40 lara yaklaşan büyümeler gördük. 2018 de firmaların kendi bakış açıları, finans kontrolleri, disiplini değişkenlik gösterebilir ama genel anlamda sektörümüzden umutluyum. Firma olarak 2018 yılında %20 büyüme sağladık. 2019 yılında da bu büyümenin devam edeceğini düşünüyorum. Amacımız sürdürebilir bir büyüme sağlamak. 

SUBCONTURKEYBağlantı elemanları sektörünün gelişimini değerlendirir misiniz?

Aydın Çakal: Türkiye nin büyümesinde  önde gelen sektörlerden birinin bağlantı elemanları sektörü olduğunu düşünüyorum. Bizim sektörümüz, geçmiş yıllarda otomotiv, beyaz eşya, inşaat vb. sektörlerin büyüme rakamlarının üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. 2019 yılında da genel bir büyüme olmasa bile aynı çizgisini koruyacaktır. Bağlantı elemanı ürünleri yaşamın olmazsa olmazı konumunda. Vazgeçilmez bir ihtiyaç. Böyle bakıldığında da sektörümüzün daha da gelişeceği aşikar.

SUBCONTURKEYÖnümüzdeki dönem hedefleriniz de neler var?

Aydın Çakal: Önümüzdeki dönemde yurt dışından ithal ettiğimiz ürünlerin en azından başlangıçta bir kısmını Hatve Vida da üreterek ilk başlarda %30 olarak ithalatı azaltmak istiyorum. Kademe kademe olarak bu üretimi artırma hedefimiz var. Kurumsallaşma hedefimiz var. 2017 yılında kalite belgelerimizi aldık. 2017 yılının son çeyreğine stok programı kurduk. 2016-2017 yılları alt yapıya da yatırım yaparak geçti. 2018 son çeyreğinde de Gebze-Balçık Mah. Organize Caddesinde  toplam 1100 metrekare alanda toptan-perakende satış yapmak üzere ikinci mağazamızı açtık. Önümüzdeki dönemde de yatırımlarımıza devam etmeyi düşünüyoruz. 
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi