SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   10 Temmuz 2020, Cuma

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

M.Göker Sarp
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü - goker.sarp@erpcommittee.org


Dijital Dönüşüm için Formül


Dijital Dönüşüm, tüm dünyada en çok konuşulan konulardan biri olma özelliğini halen sürdürüyor. Ancak bir çok firma henüz bu konudaki kararını tam olarak verebilmiş ve yol haritalarını belirleyebilmiş durumda değil. 

Her şeyden önce eğer mümkünse dönüşüm geçirmiş olan firmaları ziyaret edebilirsiniz, bu sizi motive edebilir. Çünkü dönüşüm kısa süreli bir mesele değildir, kararlılık, takım çalışması ve diğer kaynaklarla işbirliği gerektirir. 

Dijital dönüşüme başlarken her firmanın kendisine sorması gereken bir soru var, oda :  Ben Nerdeyim ve Rakiplerim Hangi Konumda? . Bu sorunun cevabı dışında sektörünüzdeki gelişmeleri ve eğilimleri de analiz etmeniz gerekiyor.

Dijital Dönüşüm e başlamadan önce, özellikle rakibiniz olan birkaç büyük oyuncunun dijital stratejilerine ve ne yaptıklarına yakından bakmanızda fayda var. Ayrıca kendi içinizde konulara farklı açılardan bakabilecek bir ekip kurmanız da yararlı olabilir.

Müşterilerinizi de bu sürece bir şekilde dahil etmelisiniz, çünkü sürekli müşterileriniz bile tercihlerini zamanla değiştirebilir. Bu nedenle onlardan geri bildirimde bulunmalarını isteyin. Böylece onların beklentilerinin farkında olabilir ve stratejinize dahil edebilirsiniz. 

Tüm bunlardan sonra artık pazarın gereklilikleri ışığında revize edilebilen bir vizyon geliştirebilirsiniz. Vizyonunuzu ortaya koyduktan sonra, bir uygulama planına ihtiyacınız olacak. Uygulama planına neyi, ne zaman, nasıl yapacağınızı ve ne zaman hangi noktaya ulaşmayı hedeflediğinizi eklemelisiniz.  

Ve sonra da ekip üyeleri tarafından oynanacak roller, stratejinin bir parçası olarak uygulama planındaki yerini alabilir. 

Dijital dönüşümde, ölçülebilir sonuçlar elde etmek biraz zaman alacaktır. Bu süre içinde stratejinize mutlaka bağlı kalmalısınız. Düzenli aralıklarla uzmanlarla konuşarak, doğru yolda olup olmadığınızı test edebilirsiniz. Eğer doğru yolda olmadığınızı fark ederseniz, rotanızı değiştirmeniz gerekebilir; yine de bu yolda yatırım yapmaktan çekinmeyin.

Zira dijital dönüşüm için  tek bir genel bir formül  bekliyorsanız, maalesef bir tane formülü yok. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi