SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   8 Ağustos 2020, Cumartesi

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr




Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

























 

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


KOBİ lere Finans Desteği ve KDV + ÖTV İndirimi


Otomotiv, beyaz eşya ve mobilyada uygulanan KDV+ÖTV indiriminde süre 31 Mart 2019 tarihine kadar uzatıldı. Yeterli olacak mı? 

Hayır! En doğrusu 2019 sonuna kadar uzatılması. İndirimli KDV ve ÖTV nin süresinin uzatması sektörlere pozitif etki yapmaya devam edecektir.

***

Halkbank 2019 da esnaf ve sanatkara 22 milyar TL kredi desteği sağlayacak! Kredinin 10 milyarlık kısmı ilk 3 ayda verilecek. 
Banka, esnaf ve sanatkârların finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başlattığı programla yaklaşık 350 bin esnafa daha ulaşacak.
Faiz bir yıla kadar vadede yüzde 4, bir yıldan uzun vadede %5.

Halkbank tarafından esnaf ve sanatkârlara, işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullandırılmakta olan İşletme Kredileri 5 yıla, mesleki faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaçları olan taşıt alımları için kullandırılan Taşıt Edindirme Kredileri 7 yıla, faaliyet gösterecekleri işyerlerini satın almaları için kullandırılan İşyeri Edindirme Kredileri ise 10 yıla kadar vadeli olarak kullandırılmakta olup, işletme ve yatırım kredilerinde esnafa yansıyan faiz oranları, bir yıla kadar vadelerde %4, bir yıldan uzun vadelerde ise %5 olarak uygulanıyormuş! bilginize.
Bununla Bitmiyor

KOBİ lere 6 Ay Ödemesiz 20 Milyar Lira Kredi Müjdesi
Bu sene 14 bankanın katılımıyla KOBİ lere 20 milyar liralık kredi kullandırılacağının müjdesini veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,  
 bu paket ile imalat ve ihracat sektöründeki işletmelere azami 1 milyon TL, diğer ticaret ve hizmet sektörlerindeki firmalara azami 500 bin TL lik kredi verilecek. İlk 6 ay anapara geri ödemesiz, toplam 36 ay vadeli kullandırılacak kredinin aylık faizi yüzde 1.54 olacak. Yıllık cirosu 25 milyon TL nin altında olan mikro ve küçük ölçekli KOBİ ler kredi paketinden yararlanacak  dedi.

Krediyi hangi bankalar verecek?
KOBİ Değer Kredisi ni almak isteyen KOBİ ler protokolü imzalayan14 bankaya başvurmaları gerekiyor. İşte o bankalar: Ziraat Bankası, Akbank, Albaraka Türk, Alternatif Bank, Denizbank, QNB Finansbank, Şekerbank, TEB, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Katılım.
***
Şubat ayında SUBCONTURKEY de Endüstri 4.0 Uygulamaları, Robot Yatırımları ve Entegrasyonları Sektör dosyaları, FIT OTOMASYON ENDÜSTRİSİ FUARI 2019- FUAR ÖZEL SAYISI, BORU ve TEL FUARI 2019- FUAR ÖZEL SAYISI - SEKTÖR DOSYASI ve
19-21 Mart 2019 da Stuttgart da düzenlenecek olan Bağlantı Elemanları Fuarı
FASTENER FAIR STUTTGART 2019 için, FASTENER FAIR TURKEY MAGAZINE INTERNATIONAL dergimizde İngilizce FUAR ÖZEL SAYISI hazırlanacak.


***
Her işin başı sağlık, sağlıkla kalın.

VEDAT GÖKÇE 
Genel Yayın Koordinatörü










 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr




















































SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi