SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Mayıs 2019, Cuma

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Dirinler den Yeni Büyüme Hedefi

Dirinler Makine, yeni yılda ciro bazlı değil  katma değerli  ürünlerle büyüyecek. Dirinler Makina Genel Müdürü Canan Fidan, katma değerli üretimin başarıyı getirdiğine dikkat çekerek  Yalın üretimi entegre ederek en az maliyetle, kaliteli ve hızlı üretim için çalışıyoruz. Bu yıl için hedefimiz adet ve ciro artırarak büyümek değil, katma değeri teknoloji ve otomasyon üniteleri ile artırılmış hatlar üreterek büyümek  dedi.

Milli gelirin bir ekonomide yaratılan katma değerlerin toplamı olduğunu söyleyen Fidan  Ülkede ne kadar çok katma değer yaratılırsa milli gelir o kadar büyür. Bir ürünü ham olarak ihraç edersek ekonomiye çok az katma değer sağlamış oluruz. Oysa o ürünü işleyip, başka bir ürüne dönüştürüp bir de marka haline getirirsek katma değer artar  diye konuştu. Fidan, Türkiye nin cari açığını azaltmak ve kendine yeter ekonomi yaratılması için yerli üretimin ön planda tutulması gerektiğini belirerek şöyle devam etti:  Hep söylendiği gibi fazla ürün ihracat etmek yerine, katma değerli, yükte hafif pahada ağır ürün ihraç etmek, en büyük kazanç. Biz de bu fikri destekliyoruz, katma değerli ürünlerle büyümek ve ülkece kalkınmak için elimizden geleni yapacağız. Tabi ki ithalata dayalı bir ihracat ülkeyi kalkındırmaz, dış ticaret açığını da kapatmaz. Türk sermayeli Dirinler olarak elimizden geldiğince yerli markaları üretimimizde kullanmayı tercih ediyoruz. Ülkemizde bulunan yerli üreticiler de artık Avrupa standartlarında üretim yapabiliyor. Yerli üretim, kaliteli üretim, katma değerli üretim kalkınmanın önündeki en önemli yol .

Dirinler in 66 yıllık tecrübesiyle kısa süre önce Almanya da Dirinler Gmbh ı kurduğunu hatırlatan Fidan  Almanya ofisimiz ile kendimizi bir adım daha öteye taşıyarak Avrupa da biz de varız dedik.  Küresel Marka  imajı yaratarak, Avrupa da Türkiye nin makinadaki başarısını gururla temsil edeceğiz  dedi. 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi