SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

ARMATÜR Derneği İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Başkanlığa Dernek Kurucularından Gökhan Turhan Seçildi

7 kurucu toplam 28 üyesiyle ilk genel kurulunu gerçekleştiren Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği (ARMATÜR) sektörü temsil eden firmaları tek çatı altında toplamayı amaçlıyor. ARMATÜR Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan, sektörün bir derneğe ihtiyacı olduğunu ve bunun uzun yıllardır konuşulduğunu dile getirerek sektörün sesini tek bir çatı altından duyuracaklarını söyledi.

SUBCONTURKEY: Dernek kurulması fikri nasıl oluştu? Kuruluş aşamasını anlatır mısınız?

Gökhan Turhan: ARMATÜR sektörün ihtiyacı olan bir sivil toplum kuruluşu. Derneğin oluşturduğu sektörlerde irili ufaklı 1000 in üzerinde şirket var bu firmaları temsil eden bir dernek yoktu. Üyelerimizin çoğu ikinci ve üçüncü nesil tarafından yönetilen firmalardır ve dernek kurmak fikri hep konuşuldu. Gökhan Turhan olarak elimi taşın altına koyarak derneğin kurulmasını sağladığım için gururluyum. Derneğin kurulmasında Mehmet Nalbantoğlu ile birlikte emeği geçen kurucu üyelerimize teşekkür ederim. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Büyükdede bize bir toplantıda aynen şunu demişti, sizin sektörel bir derneğiniz yok, kişisel temsil olmaz ve sektörün temsil edilmesi için bir STK olması gerekir. Sektörün temsil edilebilmesi için böyle bir derneğe gerçekten ihtiyaç vardı. Bu fikri icraata dökmek için öncelikle şuan içerisinde bulunduğumuz Dernek ofisimizi satın aldık. Dernek ofisimiz merkeze yakın ve ortak buluşma noktası olarak düşündük. Armatür, valf, musluk bakıldığında her yerde var ve kullanılmadığı hiçbir yer yok. Çok önemli bir ürün. Sektör olarak çok büyük bir kitleyi kapsamaktayız. Derneğimizin ismini ARMATÜRK olarak tescilledik. Şuan ArRMATÜR olarak devam edecek ama 1,5 yıl sonra sektörün %51 ini temsil ettiği onaylanınca ARMATÜRK olarak devam edeceğiz. Şuan zaten sektörün %50 sinden fazlasını temsil eder durumdayız. 7 kurucu üyesi olmak üzere toplam 28 üyemiz var. 

Amacımız Türk Sanayisini daha ileri taşıyacak hedefler için, azimle çalışmaya ve üretmeye devam etmek ve derneğimizi de uluslararası boyuta çıkarıp sektörümüzün gelişmesine katkı sunmaktır. 

SUBCONTURKEY:Derneğin ilk hedefleri nelerdir?

Gökhan Turhan: Başlangıç hedefimizi öncelikle sektörü bir araya getirmek ve sektörün sorunlarını aynı çatı altında dile getirmek olarak belirledik. Tek tek sorunlarımızı dile getirip çözmek istiyoruz. Örneğin bugün ki toplantımızdan TSE konusu öne çıktı. Aile şirketlerinde kurumsallaşma yine başka bir sorunumuz. Bu konuda üyelerimizin katılımıyla eğitim ve konferanslar düzenlemeyi amaçlıyoruz . Öncelikle ihracat kapasitemizi artırmak için çalışmalar yapacağız. Haksız rekabetin önlenmesi için piyasa gözetim ve denetim konusunda bakanlıkla işbirlirliği içerisinde çalışmalar yapacağız. Haksız ithalatın engellenmesi sorunu var. Kaçak giren ürünlerin girişlerinin durdurulması, kalitesiz ürünlerin cezalarının artırılması, Uzak Doğu dan ithalatın engellenmesi ve Avrupa dan belli kısıtlamalarla ithalatın engellenmesi gibi konularda çalışmalar yapacağız. Devlet olarak destekler veriliyor ve biz bunu sektör olarak isteyeceğiz. Aile şirketlerinin kurumsallaşması, üretim teknolojilerinin geliştirilmesi, Endüstri 4.0 gibi bazı konularda sektörel olarak destekler talep edeceğiz. Sektör olarak yeni kurulan OSB ler ve endüstri bölgelerinin oluşumlarında aktif olmak istiyoruz. Çalışanların eğitimleri haricinde üst düzey yöneticilerin eğitimleri gibi konularda eğitimler, seminerler düzenleyeceğiz. Başka bir sorunumuz tevkifat. Tevkifat konusu  bizim sırtımıza yük. Hammadde alıyoruz ve KDV sini devlete peşin ödüyoruz. Hammaddeyi vadeli alıyoruz ama devlet KDV sini peşin istiyor. Biz üreticilere finansman yükü binmiş oluyor. Tevkifat ile alakalı biran önce çözüm bulmak gerekiyor. 3 ay vadeli ile alıyorsam KDV sini 3 ay sonra ödemeliyim, 2 ay vadeli aldıysam 2 ay vadeli ödemeliyim. Bu konuyu dile getireceğiz. Fuar katılımlarında Dernek olarak teşviklerden yararlanmak istiyoruz. ARMATÜR olarak sektörümüzü her konuda temsil edip sektörün gelişimi için çalışacağız. 

İlk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızı, Ticaret Bakanlığımızı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ni, İstanbul Sanayi Odası nı, İstanbul Ticaret Odası nı ziyaret ederek çalışmalarımıza başlayacağız. 

SUBCONTURKEY:Yönetim Kurulu kimlerden oluşuyor?

Gökhan Turhan: Yönetim ve denetim kurulumuz şöyle oluşturduk.

YÖNETİM KURULU
Yönetim kurulu Başkanı Gökhan Turhan (Turaş )
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erman Ayvaz (Kale Musluk)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adem Tekneci (TDS Tekneciler Metal)
Sayman Fevzeddin Kaya  (Kaspa Dış Ticaret)
Genel Sekreter Celal Günay  (Günay Vana)
Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Şensoy (Şensoylar Klape)

Yönetim Kurulu Üyesi Adem Meydancı (İtimat Su Armatürleri)

DENETİM KURULU
Latif Polat (Polat Pires)
Hakan Şahin (Arti Musluk)
İbrahim Kaya (Orsel Tesisat)

YEDEK YÖNETİM KURULU
Göksel Turhal (Turpa Metal)
Tuncay Tekneci  (5T Yapı)
Mehmet Nalbantoğlu (Turaş)
Yusuf Kaya (Kas Vana)
Muhsin Akdeniz (GMS Su Armatürleri)
Rıdvan Afşinoğlu (Klepsan Klape)
Serhan Alpagut (Hacı Ayvaz)

YEDEK DENETİM KURULU
Ahmet İlnam (Standart Pres)
Bayram Karataş (Seval Musluk)
Mehmet Yıldız (Albaksan Otomat)

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi