SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

BOSİAD DAN Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim Projesi


Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği nin (BOSİAD), meslek liselerine farkındalığı artırmak amacıyla başlattığı proje, muhteşem bir gece ile son buldu. Ünlü sanayicilerin seslendirdikleri rap parçasına çekilen klip unutulmayacak bir anı olarak hafızalarda yerini aldı. 
18 Ocak Cuma akşamı Bursa Merinos AKKM de BOSİAD önderliğinde, nitelikli çalışan yetiştirilmesi için meslek liselerinin değerine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla  BOSİAD Mesleki-Teknik Eğitimi Özendirme Projesi ni hayata geçirdi. Gerçekleşen organizasyonda sahne alan İş ten Sesler Korosu dinleyicilerin beğenisini topladı. Dr. Aysel Güler ve Şef Kenan Güler in yönetimindeki Akteknik Kalıp, Bosch, BOSİAD, Elsisan, MarturFompak, Oyak Renault ve Türkün Holding firmalarının çalışanlarından oluşan koro birbirinden güzel eserleri seslendirdi.  

Sanayicilerden Ses Getiren Rap Klip 

Bu anlamlı gece için hazırlanan, BOSİAD yönetim kurulu üyeleri ve sanayicilerin rol alıp, seslendirdiği rap klip unutulmayacak bir anı olarak hafızalarda yerini aldı. Sözlerini BTSO eski Genel Sekreteri ve Bursa Çimento Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Kağıtçıbaşı nın yazdığı rap şarkı internet ortamında büyük bir beğeni toplarken, yaptıkları değerli çalışmalardan bahseden BOSİAD ve Elsisan Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayrak;   Organize Sanayi Bölgesinin ciddi anlamda nitelikli elemana ihtiyacı vardı. Bizde bu semtteki arkadaşlar ile bir araya gelerek gençlere ulaşmak için rap müziği çalışması yaptık. Meslek lisesinde okuyan çocuklarımızın hepsi genç olduğundan, bizim aklımıza da böyle bir fikir geldi. Sayın Ergun Kağıtçıbaşı ağabeyimiz rap müziğin sözlerini yazdı. Diğer arkadaşlarımızda bu rap müziğinin seslendirilmesinde ve klibinde rol aldılar. Sosyal medyada büyük bir kitleye ulaşıldı. Bakanlıktan teşekkür mesajı aldık. Milli Eğitim Bakanlığı bu klibin yayınlanmasında ciddi bir destek verdi. Rap müziğini tanıtmak ve konuya dikkat çekmek için bir konser düzenledik. Konserin yapıldığı salonda yaklaşık 800 kişi vardı. Bursa OSB ve BOSİAD olarak, mesleki-teknik eğitimi farkındalık ve özendirme yılı ilan ettiğimiz 2019 boyunca, konuyu gündemde tutacak etkinliklere imza atmaya hazırlanıyor, güçlü Türkiye için mesleki eğitim özendirme projesinin yıllarca devam etmesini diliyoruz.   şeklinde konuştu. 

Projeyi Destekleyenlere Teşekkür 

Proje içinde yer alan tüm koristlere, şeflere, projeye katkı koyan eğitim kurumlarının yöneticilerine, koroyu oluşturan firmaların temsilcilerine projeye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verilirken; Elsisan Genel Müdür Yardımcısı Emre Bayrak ta plaket alan temsilciler arasındaydı.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi