SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Ermaksan dan Bir İlk Daha

Yenilikçi teknolojiler  sloganıyla, Endüstri 4.0 a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, yüksek verimlilik ve yüksek hız kapasitesi ile öne çıkan yeni nesil fiber lazer makinesi Fibermak momentum Gen-3 modelini, Türk Hava Yolları nın başarılı alt markası Turkish Cargo ile Türkiye den Güney Kore ye doğrudan ihraç etti. 

Türk Hava Yolları nın TK6494 sayılı IST-ICN kargo seferi ile Güney Kore ye sevk edilen Fibermak, 5 m x 2 m gövde nakliye ebadı ve 10 ton ağırlığı ile öne çıkarken, bu boyutlarda Ermaksan ın Bursa fabrikasından Güney Kore ye uçakla sevk edilen ilk yerli ve milli ürün olarak öne çıkıyor.

  Yenilikçi teknolojiler  sloganıyla, Endüstri 4.0 a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yüzde yüz yerli ve milli olarak geliştirdiği ürünlerini, dünyanın dört bir yanına gönderen Ermaksan, yüksek verimlilik ve yüksek hız kapasitesi ile öne çıkan yeni nesil fiber makinesi Fibermak momentum Gen-3 modelini, Türk Hava Yolları nın başarılı alt markası Turkish Cargo ile Türkiye den Güney Kore ye doğrudan ihraç etti.
 
Türk Hava Yolları nın TK6494 sayılı IST-ICN seferi ile Güney Kore ye sevk edilen Fibermak, 5 m x 2 m gövde nakliye ebadı ve 10 ton ağırlığı ile öne çıkarken, bu boyutlarda Ermaksan ın Bursa fabrikasından Güney Kore ye uçakla sevk edilen ilk yerli ve milli ürün olarak öne çıkıyor.

Milli Gurur

Kurulduğu günden bu yana Türk bayrağını uluslararası arenada başarıyla dalgalandıran Ermaksan, ihracat odaklı üretim anlayışıyla ülkemiz ekonomisine ciddi katma değer sağlamaya devam ediyor

Yüzde yüz yerli ve milli üretim anlayışıyla hareket ederek, sektörün gelişimine yön veren teknolojiler geliştirdiklerini aktaran Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan,  AR-GE ve inovasyon çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz yeni nesil teknolojilerde; verimliliğe ve katma değere odaklanıyoruz. Endüstri 4.0 a uygun üretim anlayışımızla, akıllı ve birbiriyle konuşabilen teknolojiler geliştirerek, sektörün geleceğine ışık tutmaya devam ediyoruz. Halihazırda dünyanın her noktasına, Ermaksan ın ürünlerini  Türk markası  gururuyla ulaştırmaktayız. Bu doğrultuda, Güney Kore ye sevkini gerçekleştirdiğimiz Fibermak, Türkiye den bu boyut ve ağırlıkta, Turkish Cargo ile dünyanın bir ucuna ulaştırılan ilk ürün oldu. Bizlere sağladığı destekten dolayı Türk Hava Yolları na teşekkür ediyoruz. Bu ülkenin ekonomi neferleri olarak, hep birlikte omuz omuza verip ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz  ifadelerini kullandı.


Teknoloji yatırımları hız kesmeyecek

Şirket olarak, ilk günden beri bilgi ve teknolojiye yatırımlarına büyük önem verdiklerini aktaran Özkayan,  Ermaksan olarak, Türkiye nin ilk lazer çip ve lazer ışın kaynağını (rezonatör) yüzde yüz yerli ve milli olarak bizler ürettik. Aynı şekilde, Türkiye nin ilk 3D makinesini de Ermaksan olarak üretip, dünya pazarlarına ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyada bu teknolojiyi sayılı ülke üretebiliyor. Öyle bir teknoloji ki savunma sanayi, uzay, havacılık, dental ve biomedikal gibi pek çok sektörde kullanılabiliyor.  Ayrıca şirketimiz, dünyada makine üretiminin ham maddesi olan ambargonun söz konusu olduğu titanyum tozlarını da üretmeyi başardı. Titanyumun ardından ise nikel alaşım tozları, krom kobalt, paslanmaz çelik tozu gibi diğer metallerin tozlarını üretme planlarımız bulunuyor. Bu anlamda, Ermaksan olarak tamamen gelecek odaklı hareket edip bilgiye ve teknolojiye yatırımlarımız hızla devam edecek  şeklinde konuştu.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi