SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Mayıs 2019, Cuma

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Hiç Yorulmadan 71 Yıl, Her Zaman da Ön Sırada

Aktiviteleri ile sürekli büyüyen,  yay makinelerinin yapıcısı ve metal tel endüstrisi için sistemler geliştiren OMD, 2019 da 71. yılını giriyor.

OMD 1948 yılında Mühendis Emil Kunz tarafından; İtalya da, Domaso Eyaleti Como Gölünün kenarında (İsviçre sınırına yakın) kuruldu. (Şirketin kurucusu Emil Kunz 1901 yılında Mammern de (TG, İsviçre) doğmuştur.) 

Endüstrinin birçok kolu için özel makinelerin üretimine başlayan firma, tel işleme, mil   makineleri ve motorlu taşıt endüstrisi için; yay taşlama makineleri üretiminde uzmanlaşmıştır. İlk kurulduğunda dahi çok özel patent haklarına sahip olan bir firmadır.

Emil Kunz tarafından kurulan şirket, yay ve yay işlenmesinde kullanılan makinelerin üretiminde çok kısa sürede lider olmuştur. Otomobil endüstrisi için tel işleme, pah kırma ve taşlama makinelerinin uygulanmasında yılların deneyimine sahiptir. Yeni teknolojiler geliştirmeyi ve bunları yay imalat endüstrisine adapte etmeyi başardı. 

OMD bugün;  yay taşlama makineleri, helezon yay makineleri, burulma yayı makinaları,  çekme yayı makinalari, tel bükme makineleri, soğuk ve sıcak helezonlu yaylar için sarmal yay makinaları, pah kırma makinaları gibi geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Yay üretim tesislerinde, fırınlar, kontrol ve ölçüm aletleri gibi entegre ürünlerle tamamlanan makineler ve soğuk veya sıcak ayar ekipmanları projelerini sunmaktadır.

Ayrıca, OMD müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş, çözümler geliştirir. Proje bazlı çözümler,  müşteri memnuniyeti politikasına uygun olarak tasarlanmaktadır.  
Kanıtlanmış tecrübenin yay üreticileri ile yapılan işbirliği sayesinde OMD, müşterilerine üst düzey danışmanlık hizmeti vermektedir.

Büyük başarısının arkasında, OMD de iş felsefesinde kesin seviyelendirilmiş stratejiler vardır.  Anahtar kelimesi OMD nin yeniliktir.  

 Her yıl, bir patentimizi sürelerinden dolayı kaydedebiliriz; Sorun değil, çünkü her yıl ciromuzun  %10 unu araştırma ve geliştirme faaliyetleri için harcıyoruz. Yeni mühendislik, buluşlarımızı sistemimize ekliyoruz. Teknolojimizi ve mühendislik çalışmalarımızı bir üst seviyeye çıkarıyoruz.  Bu şekilde, otomotiv, medikal, havacılık ve elektronik sektörlerinde ve yaylarında yay üretiminde uzmanlaşmış sektörlerde pazar ihtiyaçlarına etkin bir şekilde yanıt verebiliyoruz.  Endüstri 4.0 ile beraber OMD başarılı uygulamalar ve hatlarının bilgisayarlaşması konusunda uzmanlaşmıştır.  Artık bizler için , uzaktan yardım ve hatta otomasyon gibi kavramlar, günlük terimlerdendir.Bizler için yeni kavramlar değildir.Otomotiv dünyası tam hızda ilerliyor . Bu gelişme, yay üreticilerin çoğunu da tahrik ediyor. Bunları görmezden gelmiyoruz. Makinalarımızda mühendisliği artırıyoruz. Bunu işimizin parçası sayıyoruz.

Çünkü biz kalitemizle tanınırız 

Makineler, güvenilirlik, servis hızı, yardım ve satış sonrası servis;                                   

Teknolojilerin iyileştirilmesi, en önemli özelliklerimizden birkaçıdır.  

OMD İtalyan referans pazarlarına ek olarak, Avrupa, Çin, Hindistan, Meksika ve ABD pazarlarına yıllardır ihracat yapmaktadır.

Türkiye de;  Siarente Teknik Danışmanlık ile yeniden olmanın, mutluluğunu yaşıyoruz.

Şirketin Başkanı Gabriella Kunz; Kurulan bu güçlü marka da, Tüm bu yıllarda şirketin başarısına, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor.

2019 yılına gelindiğinde OMD, kolay yazılım ve öğrenen makinalar ile; otomotiv, beyaz eşya, elektrik vb sektörler ile; vana, debriyaj, enjektörlü pompa yayları ve ayrıca demiryolu yayları için;  yay üretimi için gerekli tüm tesis ve Ar-Ge tedarik hizmetleri sunmaktadır.
 

2019 yılında da,  makinalarımızda,  yeni mühendislik çözümleri sunmak için süprizlerimiz olacağını belirtmek isteriz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi