SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Kurumsal Dönüşüm Platformu Kuruluşunun 7.Yılında Faaliyetlerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

Kurumsal Dönüşüm Platformu, Dijital Dönüşüm Yolculuğunuzda Size Destek Oluyor!

Dijital Dönüşüm, tüm dünyada en çok konuşulan konulardan biri olma özelliğini halen sürdürüyor. Ancak bir çok firma henüz bu konudaki kararını tam olarak verebilmiş ve yol haritalarını belirleyebilmiş durumda değil. 

Her şeyden önce eğer mümkünse dönüşüm geçirmiş olan firmaları ziyaret edebilirsiniz, bu sizi motive edebilir. Çünkü dönüşüm kısa süreli bir mesele değildir, kararlılık, takım çalışması ve diğer kaynaklarla işbirliği gerektirir. 

Dijital dönüşüme başlarken her firmanın kendisine sorması gereken bir soru var, oda :  Ben Nerdeyim ve Rakiplerim Hangi Konumda? . Bu sorunun cevabı dışında sektörünüzdeki gelişmeleri ve eğilimleri de analiz etmeniz gerekiyor. Ayrıca kendi içinizde konulara farklı açılardan bakabilecek bir ekip kurmanız da yararlı olabilir. Müşterilerinizi de bu sürece bir şekilde dahil etmelisiniz, çünkü sürekli müşterileriniz bile tercihlerini zamanla değiştirebilir. Bu nedenle onlardan geri bildirimde bulunmalarını isteyin. Böylece onların beklentilerinin farkında olabilir ve stratejinize dahil edebilirsiniz. 

Tüm bunlardan sonra artık pazarın gereklilikleri ışığında revize edilebilen bir vizyon geliştirebilirsiniz. Vizyonunuzu ortaya koyduktan sonra, bir uygulama planına ihtiyacınız olacak. Uygulama planına neyi, ne zaman, nasıl yapacağınızı ve ne zaman hangi noktaya ulaşmayı hedeflediğinizi eklemelisiniz.  

Ve sonra da ekip üyeleri tarafından oynanacak roller, stratejinin bir parçası olarak uygulama planındaki yerini alabilir. 

Dijital dönüşümde, ölçülebilir sonuçlar elde etmek biraz zaman alacaktır. Bu süre içinde stratejinize mutlaka bağlı kalmalısınız. Düzenli aralıklarla uzmanlarla konuşarak, doğru yolda olup olmadığınızı test edebilirsiniz. Eğer doğru yolda olmadığınızı fark ederseniz, rotanızı değiştirmeniz gerekebilir; yine de bu yolda yatırım yapmaktan çekinmeyin.

Kurumsal Dönüşüm Platformu, bu uzun ve zorlu yolculuğunuzda size yol göstermek ve destek olmak amacıyla Dijital Strateji ve Dönüşüm Danışmanları ile kendi kurumlarında Dijital Dönüşüm liderliği yapmış kişilerden oluşan bir çalışma grubu oluşturmaya başladı. Bu çalışma grubu dijital dönüşüm sürecindeki standartları Türkiye ye uyarlamak ve yöntemleri ortaya koymak üzere çalışmalarına başladı.

Kurumsal Dönüşüm Platformu Kuruluşunun 7.Yılında Faaliyetlerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

Kurumsal Dönüşüm Platformu ve en çok tanınan grubu olan ERP Komitesi, kurulduğu 13 Şubat 2012 tarihinden itibaren marka bağımsız deneyim paylaşımı için ortam sağlamaya devam ediyor. İstanbul haricinde Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, İzmir, Konya, Mersin ve Tekirdağ da da etkinliğini sürdüren ERP komitesi bu yıl 12.000 üye ve takipçi sayısını aşarak hızlı büyümesini sürdürdü.

Kurulduğu ilk yıl, kurumsal dönüşüme yönelik farkındalık çalışmalarına ağırlık verirken, ikinci yıl bölgelerdeki organizasyonlara ve periyodik yayınlara, üçüncü yıl Türkiye çapında düzenlediği ERP, BPM, CRM, İş Zekası, Stratejik Planlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi ile ilgili seminerlere, dördüncü yıl yönetim danışmanları ve akademisyenlere yönelik teknoloji tabanlı etkinliklere, beşinci yıl çeşitli bölgelerde Sanayi Odaları ile birlikte düzenlenen farkındalık etkinliklerine, altıncı yılda da dijital dönüşüm ile ilgili etkinliklere ağırlık verildi.

Kurumsal Dönüşüm Platformu nun ERP Komitesi nden sonra en aktif grubu olan e-Dönüşüm Komitesi nde 2 aylık periyotta Özel Entegratörler ve Gelir İdari Başkanlığından temsilcilerle ile bir araya gelerek gündemdeki e-dönüşüm konularını değerlendiriyorlar, MES Komitesi, Endüstri 4.0 konulu projelerden dolayı MES üreticileri ve çözüm ortakları tarafında yoğun ilgi gördü. Kurumsal Dönüşüm Platformu ndaki diğer aktif gruplar da sırasıyla CRM, PLM, SCM ve BPM komiteleridir.

Kurumsal Dönüşüm Platformu nun kısa ve orta vadeli planları arasında üniversiteden yeni mezun olan kişilerin ERP sektörüne kazandırılmasına yönelik ERP Enstitüsü nün kurulması, Dijital Dönüşüm ile ilgili radyo programlarının düzenlenmesi ve gündemi ERP ile Kurumsal Dönüşüm olan bir kongre düzenlenmesi yer alıyor. 

M.Göker SARP 
Kurumsal Dönüşüm Platformu Koodinatörü

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi