SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Mayıs 2019, Cuma

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Mitsubishi Electric ve Geotek Otomasyon dan Yeni Nesil Fabrikalar

Projelerinde Mitsubishi Electric ürünlerini tercih eden Geotek Otomasyon, gıda ve ambalaj sektörü devlerinin üretim kapasitelerini artırdı

Elektrik, elektronik ve otomasyon alanında bir dünya devi olan Mitsubishi Electric in İzmir bayisi Geotek Otomasyon, markanın Sanayi 4.0 a uyumlu ileri teknoloji fabrika otomasyon ürünleri ile fabrikalara hız, esneklik ve verimlilik kazandırıyor. Enerji, HES, proses, su ve yem otomasyonu ile mekatronik çözümler alanında hizmet veren Geotek Otomasyon, Mitsubishi Electric ürünleriyle gerçekleştirdiği dikey-yatay paketleme ve poşet dilme projeleriyle gıda ve ambalaj sektörünün öncü markalarında üretim kapasitesinde artış ve üretim zamanından tasarruf gibi pek çok avantaj sağladı.

Yurt içi ve yurt dışında başta enerji, su, beyaz eşya, otomotiv, yem ve çimento olmak üzere birçok farklı sektörde anahtar teslim projeler hayata geçiren Geotek Otomasyon, elektik, elektronik ve otomasyon devi Mitsubishi Electric ile önemli işbirliklerine imza atıyor. Üstün teknolojisine güvendiği Mitsubishi Electric in fabrika otomasyon sistemleri alanında İzmir bayisi olan Geotek Otomasyon; son kullanıcılara özel enerji, HES, proses, su ve yem otomasyonu ile mekatronik çözümlerin yanı sıra OEM partnerleriyle de beyaz eşya, otomotiv, elektrik, tekstil, ağaç işleme, cam, gıda, tütün, deri, ambalaj gibi birçok sektörde de hizmet veriyor. Mitsubishi Electric in Sanayi 4.0 a uyumlu fabrika otomasyon ürünleri ile fabrikalara hız, esneklik ve verimlilik kazandıran Geotek Otomasyon, Mitsubishi Electric in SCADA çözümünün otomatik olarak PLC ve SCADA projeleri oluşturabilen sihirbaz arayüzleri sayesinde geliştirme ve yapılandırmada harcanan mühendislik zamanını önemli ölçüde azaltıyor. Bu çözümle aynı zamanda yaşam döngüsü boyunca tesisin devam eden bakımını kolaylaştıracak standart bir yapıya imkan tanıyor. Geotek Otomasyon, gıda ve ambalaj sektörünün öncü markalarında Mitsubishi Electric ürünleriyle hayata geçirdiği dikey-yatay paketleme ve poşet dilme projeleri ile sağladığı başarılarla dikkat çekiyor.

Dr.Oetker de üretim kapasitesi yüzde 30 arttı
Dr. Oetker için gerçekleştirdiği dikey paketleme projesinde Mitsubishi Electric in FX5U PLC, FX5-40SSC, MR-JE, MR-J4, GS2107-WTBD, FX4-4AD-PT, FR-D720 ürünlerini; yatay paketleme projesinde ise FX3U-PLC, MR-MQ100, MR-E SUPER, MRJ3-B, GT1050 ürünlerini tercih eden Geotek Otomasyon önemli başarılara imza attı. Üretim kapasitesinde dikey paketleme projesiyle yüzde 30, yatay paketleme projesiyle yüzde 25 artış yakalanan Dr.Oetker de, poşet kapama çenesinde tork kontrolü sayesinde güvenli ve kaliteli işleme imkan tanındı. Bakım ve arıza kaynaklı duruşlar sebebiyle kaybedilen üretim zamanından yüzde 80 tasarruf sağlanırken, posizyonlamada elde edilen avantajla poşet boylarında hassasiyet yakalandı. Operatör kullanım kolaylığı sunulan projede ürün dozajlamada servo kontrolü ile hassasiyet ve pid kontrol ile çene sıcaklıklarında stabilite sağlandı. Boş-dolu ürün kontrolü ile fire poşet tasarrufu elde edilen Dr.Oetker de kesintisiz çalışan CAM kontrol sayesinde yumuşak geçişler ve daha az mekanik yorgunluğa imkan tanındı.

Kaybedilen üretim zamanından yüzde 80 tasarruf
Donuk gıda sektörünün lider firmalarından birinin dikey paketleme projesinde Mitsubishi Electric in FX5U, PLC, FX5U-40SSC, FX3U PLC, FX3U-CAN, MR-J4, MR-JE, GS2107-WTBD ürünlerini; yatay paketleme projesinde ise FX5U PLC, FX5-40SSC, MR-JE, MR-J4, GS2107, FX3U-4LC ürünlerini kullanan Geotek Otomasyon, firmanın üretim kapasitesinde dikey paketleme projesiyle yüzde 20, yatay paketleme projesiyle ise yüzde 30 artışa imkan tanıdı. Poşet kapama çenesinde tork kontrolü sayesinde güvenli ve kaliteli işleme olanağı sunulan projede, bakım ve arıza kaynaklı duruşlar sebebiyle kaybedilen üretim zamanından yine yüzde 80 tasarruf sağlandı. Geotek Otomasyon bu önemli projeyle; poşet boylarında hassasiyet, operatör kullanım kolaylığı, ürün dozajlamada servo kontrolüyle hassasiyet, pid kontrol ile çene sıcaklıklarında stabilite, fire poşet tasarrufu, çalışma sistematiğinde yumuşak geçişler ve daha az mekanik yorgunluk gibi pek çok avantajı bir arada sundu. 

Operatör kullanım kolaylığı
Mitsubishi Electric in PLC, MR JE, FX3U-4ADPT, GS2107 ve FR-D720 ürünlerini kullanarak Poyraz Ambalaj da poşet dilme projesini hayata geçiren Geotek Otomasyon, firmanın üretim kapasitesinde yüzde 35 artış, bakım ve arıza kaynaklı duruşlar sebebiyle kaybedilen üretim zamanından ise yine yüzde 80 tasarruf elde edilmesine imkan tanıdı. Operatör kullanım kolaylığı sunan projede pid kontrol ile çene sıcaklıklarında stabilite ve poşet boylarında yüksek hassasiyete imkan tanınırken, FR-D720 dancer kontrol ile bobin açma ve beslemede de hassasiyet sağlandı.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi