SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Rockwell Automation OPC UA Protokolünü Saha Aygıtlarına Taşıma Girişimine Katıldı

Rockwell Automation OPC UA protokolünün üretim düzeyinde endüstriyel iletişimde de kullanılmaya başlaması için OPC Foundation ın başlattığı girişime katılıyor.

Girişim kapsamında saha cihazlarına OPC UA protokolünün sağlayıcı bağımsız ve uçtan uca birlikte-çalışabilirlik yetenekleri kazandırmak için bir dizi çalışma grubu oluşturuluyor. Girişim şu anda EtherNet/IP kapsamında olmayan kullanım durumları için bir çözüm bulmayı hedefliyor. Ayrıca bu girişim özellikle çok tedarikçili, kontrolörler arası ortamlarda kullanımı kolaylaştırıyor, saha aygıtlarının dikey entegrasyonunu destekliyor.

Rockwell Automation İş Geliştirme Müdürü Paul Brooks konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:   Rockwell Automation her zaman açık standartların geliştirilmesinin ve kullanılmasının savunucusu olmuştur. OPC UA protokolünü üretim düzeyine veya saha düzeyine genişletebilmek sistem geliştirmeyi basitleştirebilir ve şirketin Connected Enterprise yolculuğunu hızlandırabilir. 

EtherNet/IP protokolünün birincil sahibi olarak, Rockwell Automation EtherNet/IP kullanıcılarının farklı bir ekosistem için geliştirilmiş bir teknolojinin uyumsuzluk riski yaratabileceğini düşünmelerini çok iyi anlıyoruz. Şirket bu riskleri hem EtherNet/IP tarafındaki gelişim hem de OPC UA protokolündeki genişletme planlarıyla en aza indirmeyi hedefliyor. 

Rockwell Automation OPC Foundation Girişimi kapsamında şunların gerçekleşmesine yardımcı olacak: 

- OPC UA şartnameleri EtherNet/IP şartnameleri titizliğinde hazırlanacak.  
- OPC UA, EtherNet/IP ve PROFINET protokollerinin hepsinde zaman-duyarlı ağ iletişimi (TSN) kullanılarak her birinin ortak bir TSN temelli ağ üzerinde bir arada çalışmasına olanak sağlayacak. 
- OPC UA pub/sub teknolojisi mevcut EtherNet/IP kurulumlarının OPC UA aygıtlarını destekleyebileceği şekilde uygulanacak. 
- Donanım gereksinimleri açısından ise, OPC UA protokolü, bugünün EtherNet/IP bileşenlerinde görülen donanım platformlarında da kullanılabilecek. 
- Yazılımsal gereksinimler açısından, OPC UA protokolün mevcut EtherNet/IP merkezli yazılımlarla kullanıcı iş akışlarında ciddi bir değişikliğe ihtiyaç duymadan kullanılmasına olanak sağlayacak. 
- EtherNet/IP için gerçekleştirilen uyum testleri OPC UA uyum testlerindeki en temel ihtiyaçları yansıtacak. 

Brooks konuşmasına şöyle devam etti:  EtherNet/IP kullanıcılarının gelecekte yeni OPC UA protokolüne geçmek istediklerinde ve bunun zamanı konusunda karar verecekleri zaman bir seçme şansları olması için bu önceliklerimize odaklanacağız. Kullanıcıların alacakları katma değere göre bu değişimin hızını kendileri belirlesin istiyoruz. Teknoloji onlar için seçimi yapmamalı. Bu girişimin parçası olan tüm kurumların da bu ortak amaca hizmet edeceğine güvenimiz tam. 

OPC Foundation Hakkında
OPC Foundation kurulduğu 1996 yılından bu yana OPC veri alışverişi standartlarının geliştirilmesi ve kullanılmasını kolaylaştırdı. Bu standartların hem savunucusu hem de koruyucusu olan derneğin misyonu sektör tedarikçilerine, son kullanıcılara ve yazılım geliştiricilerine üretim ve otomasyon varlıklarında birlikte-çalışabilirlik sağlamak. OPC Foundation kendini, gömülü dünyadan kurum cloud una gönderilen veri ve bilgiler için çok sağlayıcılı, çoklu platform kullanılan, güvenli ve sağlam bir birlikte-çalışabilirlik için en iyi standart, teknoloji, süreç ve sertifikasyonu sağlamaya adamıştır. Dernek Endüstriyel Otomasyon, IT, IoT, IIoT, M2M, Endüstri 4.0, İnşaat Otomasyonu, makine uygulamaları, ilaç sanayi, petrokimya ve Akıllı Enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 600 den fazla üyesine hizmet veriyor. 

Rockwell Automation hakkında:
Rockwell Automation (NYSE: ROK) Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon ve bilişim şirketi olarak müşterilerinin daha verimli çalışmasını ve dünyanın daha sürdürülebilir bir yer olmasını sağlamaktadır. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin de olan Rockwell Automation 22.000 çalışanı ile 80 den fazla ülkede müşterilerine hizmet vermektedir. 

 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi