SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Subat 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_178

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


Emar ınızı Çektirin…!


2020 yılına kadar; Endüstri 4.0 uygulamalarına Almanya nın 40 milyar Avro, AB ülkelerinin 110 milyar Avro, Türkiye nin ise 100 milyon Avro harcayacağı öngörülüyor. Buna göre biz, başta üretim olmak üzere taşeron ülke olma misyonundan bir nebze yukarı çıkamayacağız demektir. Şirketlerimizin bir an önce her alanda bilişimin nimetlerinden faydalanacakları yazılım teknolojileri ve alt yapılarından faydalanması lazım. Bunun içinde öncelikli yapılması gereken, işletmelerimizin bir an önce  emar larını  çektirmeleri gerekiyor. Çıkan sonuca göre de bir yerden başlamaları gerekecek, gelecek emar sonucuna göre de hareket edilmeli!
***
KOBİ lere Rehber Geliyor 
 
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) proje hazırlama ve yürütme süreçlerine yardımcı olacak rehberler geliyor. Hayata geçecek yeni sistemle akredite KOBİ rehberleri sahada olacak. Hazırlanan KOBİ Rehberliği ve Teknik Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre eğitimli, yetkin KOBİ rehberleri ve teknik danışmanlar KOBİ lere yerinde hizmet verecek. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yönetmeliği şöyle değerlendirdi  Bu yönetmelikle birlikte piyasada çantacı olarak ifade edilen aracılar ortadan kalkacak. Görev ve yetkisini kötüye kullananlara izin verilmeyecek. Bu işin eğitimini almış, saha tecrübesi olan, alanında yetkin KOBİ rehberleri ve teknik danışmanlar, KOSGEB Destekleri kapsamında KOBİ lere rehberlik hizmeti verecek. Sistemin devreye girmesiyle birlikte ilk etapta 200 KOBİ rehberi, 2 bin 400 Teknik Danışman alanda görev almaya başlayacak  

Umarım sistem başarılı olur, KOBİ lerimiz işini seven, işine, aşına saygı gösteren rehberler ile bir araya gelirler.

***

Otomotiv, beyaz eşya ve mobilyada uygulanan KDV + ÖTV indiriminde süre 31 Mart 2019 tarihinde sona eriyor, sonlanmasın, 2019 sonuna kadar uzatılsın. İndirimli KDV ve ÖTV nin süresinin uzatılması sektörlere pozitif etki yapmaya devam edecek.

***

Mart ayında SUBCONTURKEY de Endüstri 4.0 Uygulamaları ve Robot Yatırımları yazılarımızı yayınlamaya devam edeceğiz. Sektörün merakla beklediği imalat sanayinin en önemli fuarlarından Win Eurasia Fuarı 14-17 Mart ta TÜYAP Beylikdüzü nde kapılarını açacak. 

Bizler de WİN EURASIA FUAR ÖZEL SAYISI ile fuarda yerimizi alacağız ve okurlarımızla buluşacağız.

FASTENER FAIR TURKEY MAGAZINE INTERNATIONAL, İngilizce dergimizle de, 19-21 Mart 2019 da Stuttgart da düzenlenecek olan Bağlantı Elemanları Fuarı FASTENER FAIR STUTTGART 2019  da yer alacağız.


***
Her işin başı sağlık, sağlıkla kalın.

VEDAT GÖKÇE 
Genel Yayın Koordinatörü


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi